Правозахисники презентували звіт щодо порушення прав людини у Криму в 2020 році

555

Кримська правозахисна група (КПГ) оприлюднила Моніторинговий огляд порушень прав людини у Криму в 2020 році.

«У звіті зібрані факти про застосування насильства під час затримань, тортури та безкарність ФСБ та МВС РФ, наслідки минулого року для політичних в’язнів, систему переслідування віруючих, нові обмеження свободи слова та вираження поглядів, практику застосування російських законів для недопущення мирних акцій. Також  у документі  зазначено, що зробила українська влада для захисту мешканців Криму в умовах окупації, та які важливі рішення з питань окупованого Криму були ухвалені на міжнародному рівні минулого року», – зазначають у правозахисній організації.

Зокрема у моніторингу зібрана інформація щодо кримінальних справ, коли люди позбавляються волі з політичних та релігійних мотивів. За інформацією правозахисної організації в рамках «кримських» кримінальних справ у місцях несвободи на кінець 2020 року перебувають 109 осіб.

Крім того, Кримська правозахисна група зафіксувала, що за весь минулий рік було винесено 260 судових рішень про утримання під вартою щодо 65 мешканців Криму за політичні або ж релігійні переконання.

Коментуючи політично мотивовані справи в окупованому Криму, голова КПГ Ольга Скрипник зазначила, що Російська Федерація використовує так зване антитерористичне законодавство для переслідування представників громадянського суспільства, для придушенням будь-яких організацій і об’єднань людей, які не влаштовують російську владу.

«Ця тенденція продовжується і ми бачимо, що страшні вироки, які виносяться, кажуть, що питання звільнення цих людей залишається критичним, особливо в умовах російських тюрем, де люди відчувають знущання і проблеми зі здоров’ям», – резюмувала право захисниця, коментуючи інформацію зібрану у звіті..

З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням: Моніторинговий огляд 2020.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE