Правозахисник: Росія шукає способи виправдати порушення прав людини в Криму

955

Таку думку висловила керівник Центру громадянської просвіти «Альменда» Ольга Скрипник з приводу нещодавно прийнятого рішення Конституційного Суду Росії, у якому йдеться про відмову виконувати рішення Європейського суду з прав людини.

«Це означає те, що Росія шукає способи виправдати порушення прав людини, тим більше в Криму, де вони порушуються масово та систематично. Останні роки Росія використовує своє законодавство не для захисту прав людини,  а навпаки, створює формальні способи їх порушення. Крим – найбільш яскравий тому приклад, адже норми російського законодавства використовуються не з метою допомогти людям і захистити їх права, а з метою репресій, переслідувань, проведення обшуків. Створюються формальні приводи, аби людину позбавити свободи. Тим не менш Росія залишається підписантом Європейської конвенції з Прав людини і зобов’язана дотримуватися закріплених у ній норм», – зауважує правозахисниця.

Такої ж думки дотримують і у Міністерстві юстиції України. Зокрема на сайті відомства наголошують, що усі спроби обґрунтувати відмову виконувати «незручні» для Росії рішення ЄСПЛ є яскравим доказом того, що правлячий у цій країні режим добре усвідомлює системний характер порушення Росією прав людини. Це стосується як її власного населення, так і мешканців окупованих територій, полонених та заручників.

У той же самий час у відомстві нагадують, що такий підхід російського Конституційного суду прямо порушує зобов’язання, які Росія взяла на себе, ратифікувавши Європейську конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та Віденську конвенцію про право міжнародних договорів 1969 року. Адже згідно з останнім документом кожний міжнародний договір є обов’язковим для його учасників. При цьому жоден з учасників договору не може посилатись на положення свого внутрішнього права як на виправдання для невиконання договору.

Тому, власне, рішення Конституційного Суду держави-агресорки жодним чином не впливає на обов’язковість виконання рішення Європейського суду з прав людини і не дасть Росії можливості уникнути відповідальності за невиконання таких рішень.

 

 

 

 

SHARE