Порушення прав журналістів в Криму: розслідуються 22 кримінальних провадження

58

У прокуратурі Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відбулася зустріч з представниками засобів масової інформації та громадськими інституціями, на якій обговорили питання порушення прав журналістів та перешкоджання їх професійній діяльності на окупованому Кримському півострові. Повідомляє прокуратура на своїй сторінці у Фейсбук.

«…Сім років окупації призвели до зникнення незалежних ЗМІ в Криму, контролю за інформацією з боку держави-окупанта та тотальною пропагандою російських «медіа». Працівники ж українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав», – зазначив  керівник прокуратури Ігор Поночовний і додав, що наразі правоохоронними органами автономії розслідують 22 кримінальні провадження за 42 фактами порушення прав журналістів та інших представників ЗМІ в Криму. Про підозри повідомлено 13 особам, серед яких так звані «судді», колишні працівники СБУ та учасники незаконного збройного формування «Самооборона Криму».

Крім того, у лютому 2021 року до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду скеровано інформаційне повідомлення, підготовлене прокуратурою АР Крим та м. Севастополя спільно з Офісом Генерального прокурора та Українською Гельсінською спілкою з прав людини, де зафіксовані факти незаконного кримінального переслідування журналістів та їх родин, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності.

 Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE