Політв’язень Чирній повернувся до України

178

Сьогодні, 7 травня, кримчанин Олексій Чирній повернувся до України, після семи років тюремного ув’язнення, де він відбував покарання через незаконний вирок суду за ніби-то підготовку терористичного акту на території окупованого Криму.  Про це  на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова.

«Олексія незаконно утримували в декількох колоніях суворого режиму на території Російській Федерації – в Магадані, Москві, Ростові-на-Дону. Сьогодні його звільнили з виправної колонії суворого режиму №15, що у місті Батайську Ростовської області. Під наглядом озброєної охорони його етапували до російсько-українського кордону для примусової депортації з території Росії, не даючи Олексію поспілкуватися з його матір’ю і батьком, які приїхали його зустрічати з тимчасово окупованого Криму», – повідомила Людмила Денісова у дописі.

Омбудсмен висловила подяку українським консулам за злагоджену роботу з супроводу Олексія Чирнія.

Нагадаємо, Олексій Чирній був заарештований у Сімферополі в травні 2014 року. Разом із Олегом Сенцовим, Геннадієм Афанасьєвим та Олександром Кольченко його звинуватили в організації терористичних актів у Криму та участі в терористичному угрупуванні.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE