Переслідування за заклики до повернення Криму під контроль України

168

Резонансною справою травня є рішення «судді» окупаційного Євпаторійського міського суду Олексія Нанарова від 20 травня 2021 року, котрим було засуджено  громадянина України, 22-річного мешканця Одеси, Олександра Долженкова до 1 року позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму. Вирок ухвалено за ч. 1 ст. 282.1 за створення групи у соціальних мережах, де публікувалися заклики про необхідність повернення Криму під контроль влади України. Про це йдеться у Моніторинговому огляді, підготовленого Кримською правозахисною групою на підставі матеріалів, зібраних у травні 2021 року.

Продовженням політичних репресій проти українця Криму Олега Приходька стало ще одне рішення судді Апеляційного військового суду РФ Сергія Винника від 17 травня 2021 року, яким залишено чинним вирок щодо українського активіста, учасника протестів на Майдані в Києві 2014 року, що не скорився окупаційному режиму, — 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму й штраф у розмірі 110 000 рублів.

За даними Кримської правозахисної групи станом на кінець травня цього року 111 осіб позбавлені волі у рамках політично умотивованого кримінального переслідування громадян України країною-агресором Російською Федерацією. Повний список опубліковано на сайті правозахисної організації.

Повний текст огляду за посиланням: Моніторинг

Олекса БЕСКИД

SHARE