Організація незаконних виборів в Криму – державна зрада України

496

Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних виборів у Держдуму РФ, які днями відбулися на території тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляє СБУ.

Документуються всі причетні до цього псевдоголосування: як з числа офіційних представників РФ, так і серед громадян України, які, порушуючи вітчизняне законодавство, допомагали державі-агресору.

Провадження відкрито за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Також Служба безпеки України надала РНБО матеріали для запровадження санкцій стосовно організаторів і учасників виборів до російських органів влади на території тимчасово окупованого Криму. Зокрема, мова йде про 33-х кандидатів у депутати Держдуми РФ і 54-х членів територіальних виборчих комісій. І минулої п’ятниці, за ініціативи СБУ, РНБО прийняла відповідне рішення.

«Упродовж усього виборчого процесу Служба безпеки України збирала матеріали стосовно осіб, які організовують та беруть участь у цих перегонах. Адже вони не просто легітимізують окупаційну владу, а несуть загрозу суверенітету та незалежності України і є співучасниками злочину міжнародного масштабу», – заявив голова СБУ Іван БАКАНОВ.

Крім того, з 4 червня 2015 року діє «Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України, згідно з яким, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом, через контрольні пункти в’їзду-виїзду. У зв’язку з отриманою інформацією про незаконне відвідування півострова так званими «міжнародними спостерігачами» та «експертами», яких залучено в якості спостерігачів на «виборах», буде розпочато кримінальне провадження за фактом порушення порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію півострова (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Про це повідомляє Прокуратура АР Крим та м. Севастополь.

«Сім з половиною років окупації держава-окупант намагається примусово інтегрувати півострів та кримчан до складу РФ і зараз – за допомогою незаконного проведення та організації на території України виборів до Державної думи РФ. За увесь час окупації легітимність так званих виборів в Криму не визнаються міжнародним співтовариством та міжнародними організаціями. Громадяни України, які беруть участь в організації незаконних виборів, надають допомогу іноземній державі в проведенні підривної діяльності проти України, тобто, вчиняють державну зраду», – зазначив керівник прокуратури автономії Ігор ПОНОЧОВНИЙ.

Наразі в суді слухається справа щодо окупаційного «голови Виборчої комісії Республіки Крим», за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також державної зради (ст. ст. 109, 110 та 111 КК України). Також, за процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозри члену виборчої комісії Республіки Крим та директору типографії «Таврида», яка до окупації функціонувала при Раді міністрів АР Крим, а після 2014 року, під керівництвом підозрюваного, займалась друком «виборчих бюлетенів».

Нещодавно прокуратура АР Крим, у порядку спеціального досудового розслідування, скерувала до суду обвинувальні акти щодо двох керівників ініціативних груп громадського руху «Український вибір», які приймали участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» на території півострова. Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) заявила про  початок створення реєстру осіб, які здійснюють антидержавні дії шляхом участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя. Про це йдеться у відкритому зверненні щодо проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України, опублікованого на сайті ІА “Голос Криму”.

 Нагадаємо, що з 2014 року Росія провела низку виборів у регіоні. Включаючи:
  • голосування за кандидатів до законодавчих органів Криму та міста Севастополь;
  • муніципальні вибори, для формування незаконних органів влади на тимчасово окупованій території України;
  • вибори депутатів Державної думи РФ;
  • вибори Президента РФ.

Олекса БЕСКИД

SHARE