Онлайн консультація психолога Наталії Улько

645

На електронну скриню сайту Голос Криму звернулися кримчани з проханням допомогти їм у скрутних життєвих ситуаціях. Ми попросили описати їхні проблеми та звернулися за допомогою до члена Української Асоціації Психоаналізу, практичного психолога (психоаналітика) Наталії Улько.

Запитання: Я-кримчанин. Вже 9 місяців, як переїхав із Керчі до Львова. Влаштувався на роботу, але вже кілька місяців робити нічого не хочеться, ініціативність зникла. Вранці важко прокинутися, увечері-лягти спати. Навіть якщо у вихідні я відпочив, то таке враження, що їх не було. Як мені відновитися?

Онлайн консультація психолога: Такі реакції організму можливі на стресові виклики нашого життя. Однак, це не означає, що ви не зможете впоратися із ситуацією. У всіх у нас хоч раз в житті траплялися моменти, коли ми когось чи щось втрачали. Розрив стосунків з коханою людиною, сварка з друзями, звільнення чи зміна роботи, розлучення чи смерть близьких  – це все травматичні ситуації, які мають місце в нашому житті.

Згадайте, що вам особисто допомагало в таких випадках, що ви особисто робили (активно спілкувалися, малювали, молилися,  читали книги чи давилися фільми, займалися спортом чи ще щось). Зверніться до вашого особистого досвіду. Кожна людина має потужний внутрішній ресурc, просто в критичних ситуаціях вона про нього забуває.  Згадайте, чим ви любили займатися у вільний час. Підключайте критичний розум. Сильні емоції, як правило, блокують мислення. Свідомість стає тунельною, завуженою – людина думає виключно про проблему.

Спробуйте подивитися на ситуацію з іншого боку, і можливо вас чекають приємні відкриття. Оскільки, криза – це не лише втрати, криза – це ще і нові можливості. Поміркуйте над цим. Памятайте, у вас завжди є вибір. Якщо ситуація не буде мінятися, і ви будете й надалі відслідковувати в собі зміни в притаманній вам поведінці чи емоціях, – раджу звернутися до практикуючого психолога.