Олег Приходько: я звичайний християнин і коваль, незгодний із входженням Криму до Росії

183

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону відбулися дебати у справі Олега Приходька, обвинуваченого ніби то в підготовці теракту. Разом з тим він виступив з останнім словом, – передає адвокат Назім Шейхмамбетов, інформує Кримська солідарність.

Сторона захисту виступила з дебатами, знову звернувши увагу суду на слабкість доказів обвинувачення і значні суперечності в матеріалах справи.

Адвокат повідомляє, що Приходько виступив емоційно, але сказав все по суті, додавши, що він звичайний християнин і коваль, який не згоден з входженням Криму до складу Росії, про що завжди відкрито і публічно заявляв. Ці його переконання  і стали причиною пильної уваги з боку спецслужб, – вважає Олег Приходько.

«Ми сподіваємося на справедливе рішення, але, з огляду на сформовану практику, особливо не маємо ілюзій. Ми сподіваємося, що суд буде виконувати свою функцію і здійснювати правосуддя, а не стане інструментом репресій для людей з іншою точкою зору», – сказав Шейхмамбетов.

Адвокат також повідомив, що стан здоров’я Приходька не критичний, але не можна назвати його стабільно позитивним. Захисник додає, що Приходьку, нарешті, стали регулярно передавати ліки в СІЗО.

«Абсолютно несправедливо те, що в даний момент Олег Аркадійович знаходиться в слідчому ізоляторі, він повинен бути поруч з сім’єю, вдома, в теплі. Він не є загрозою для суспільства, не дивлячись на всю його емоційність і колоритність », – підсумовує він.

На наступному засіданні, 3 березня о 15:00, буде оголошений вирок, нагадаємо, що державний обвинувач попросив для нього 11 років колонії суворого режиму і штрафу 200 тисяч рублів.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього Олега Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE