Земляки-кримчани, саботуйте участь у злочинній агресивній війні Росії проти України!

249

Путін проводить зараз активну мобілізацію кримчан в ряди російської армії. Зрозуміло, що серед мобілізованих є громадяни України, що проживають на тимчасово окупованій території Криму з 2014 року. Як саботувати службу у війську країни-агресора та не вчинити злочин проти своєї держави, проти свого народу? Відповіді на ці питання записав керівник Регіонального центру з прав людини, представник Крайової Ради Українців Криму Сергій Мокренюк у спеціальному відеозвернені до мешканців Криму.

«На тимчасово окупованій території йде активне вербування “гарматного м’яса” для участі у злочинній загарбницькій війні», – зазначає кримчанин Сергій Мокренюк у відеозверненні.

Він звертає увагу кримчан, що кримчани мають вибір. І найкращий їхній шанс – це тупо морозитися від мобілізації, втрачати ці повістки, не приходити у військомати. «Повірте, і просто подумайте: краще бути живим, ніж боятися кримінальної відповідальності. Краще не погодитися з мобілізацією, ніж поїхати до Херсонської області й там залишитися назавжди. Навіть батьки не знатимуть вашої подальшої долі…», – зазначив представник Крайової Ради Українців Криму.

Він зазначає, що у певних випадках російське законодавство дозволяє бути проти того, щоб бути мобілізованим та їхати на війну на інші території, щоб приймати участь у війні. Сергій Мокренюк закликав кримчан скористатися цією можливістю: «У крайніх випадках звертатися до правозахисних організацій, – і відстоювати своє право не попасти в армію, яка згине».

Для цього Регіональний центр прав людини розробив “Памятка для кримського призовника”, що була вже опублікована на нашому сайті.

У березні Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) звернулася до кримчан   із закликом саботувати участь у протиправному призові до російської армії, яка веде агресивну війну в Україні.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим опублікувало  рекомендації , що дозволять уникнути мешканцям Криму військової служби в російській армії.

Кримчанин Сергій МОКРЕНЮК – учасник Революції Гідності, співкоординатор руху «Євромайдан-Крим» (2013-2014рр.). Обіймав посаду начальника Управління з питань Автономної Республіки Крим та Севастополя (20017-2019рр.). Голова громадської організації «Регіональний центр прав людини, представник Крайової Ради Українців Криму, боєць територіальної оборони м. Києва.

Олекса БЕСКИД

SHARE