Юлій Мамчур: Військових, які зрадили Україну і лишилися в Криму передислоковують в Дагестан та Чечню

1045

Продовжуємо експеримент «Голосу Криму» з опитуванням політичних партій,  що представлені фракціями у Верховній Раді України. Нагадаємо, наші журналісти задають три запитання щодо кримської проблематики, щоб зрозуміти наскільки політики вважають цю тему актуальною та важливою.

Від партії “Блок Петра Порошенка” відповідав на поставлені запитання народний депутат України Юлій Мамчур.

1.Чи є програма у Блоку Петра Порошенка щодо Криму? Можливо, просто ідеї, щодо ситуації з Кримом?

Ми не забуваємо, що Крим – це українська територія і ми її будемо повертати. Але всі розуміють, поки війна на сході – там уся увага буде зосереджена.

Ми у Верховній раді створили міжфракційне об’єднання «Крим», яке розглядає нагальні питання. Є багато кримчан, яким потрібно допомогти влаштувати дітей в навчальні заклади на материковій частині України, та й без того багато проблем. Швидше за все, будемо писати звернення до Кабміну, щоб  вони призначили орган, який буде  займатися різними питаннями – майновими, житейськими. Бо від людей багато нарікань, що їх постійно переправляють з одного місця в інше, оскільки не має одного відповідального органу. Люди приїжджають з Криму, годинами стоять на таможні, тому все повинно зосереджено бути в одному місці – щоб допомагати в оформленні, переоформленні спадщини та вирішенні інших питань.

2.Цікавить оцінка скандального законопроекту «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Громадськість та експерти дали негативну оцінку — ВЕЗ не може бути на окупованій території, податки не сплачуються, корупція на кордоні. Якщо є напрацювання, поділіться, що потрібно у ньому змінити.

Я так розумію, що закон про ВЕЗ лобіював чийсь інтерес, щоб можна було ввозити якоюсь нехитрою схемою продукти і мати на цьому фінансовий зиск.  Ми повинні визначитися, якщо Крим – окупована територія, її окупувала Росія, то й остання має все забезпечувати. Бо виходить, що ми агресора харчуємо своїми харчами. Моя позиція така, або перекрийте повністю доступ туди транпорта, тому що це окупована територія, і всі обов’язки повинна виконувати та сторона, яка окупувала. Повинні від України бути жорсткі заходи, як з водою, електроенергією та іншим. Якщо одним реченням, то закон про ВЕЗ треба перепрацьовувати.

3.1 квітня 2015 року почався військовий призов до лав Російської Федерації. І у Росії є план мобілізувати 80 тисяч кримчан. Кримчани можуть взяти зброю, скласти присягу РФ та повернути її проти України. Як Україна має реагувати на цей виклик?

Люди, які там залишилися, вони всіляко будуть уникати цього призову. Бо вони розуміють, що кримчан будуть відправляти у ті гарячі точки, які є на території Росії. Я розумію, що в кримчан немає великого бажання захищати інтереси Росії, тому багато з них будуть переїжджати на територію України. В мене є інформація, що ті військові, які зрадили Україну і залишилися в Криму зараз пишуть рапорти, бо їх починають потихеньку передислоковувати в гарячі точки на території Росії – Дагестан, Чечню. Але ті військові, які спочатку зрадили, а тепер повертаються в Україну, без сумніву, повинні понести покарання.

Читайте також відповіді представника Радикальної партії:

http://voicecrimea.com.ua/main/mainnews/radikalna-partiya-krim-buv-ye-i-bude-ukra%D1%97nskim.html

та  прес-служби партії «Батьківщина»:  http://voicecrimea.com.ua/main/news/batkivshhina-ukra%D1%97na-maye-ne-tilki-pravo-a-j-realni-mozhlivosti-povernuti-krim.html

Раніше наші журналісти намагалися отримати коментар у представників політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»http://voicecrimea.com.ua/main/mainnews/the-self-help-could-not-say-anything-about-crimea.html