Відкритий лист українців Криму до МЗС перед самітом Кримської платформи

465
Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) звернулася з відкритим листом до міністра закордонних справ України з трьома запитаннями щодо необхідностін надати офіційні відповіді щодо позиції МЗС до питань збереження та захисту українців Криму. Про це йдеться на офіційній сторінці КРУК у фейсбук.
Представники КРУК обурені позицією першої заступниці Міністерства закордонних справ (МЗС) Еміне ДЖЕПАРОВОЇ, котра під час заходу «Як ми будемо повертати Крим?» на запитання представників Крайової Ради Українців Криму Сергія Мокренюка і Володимира Ляшенка щодо причин відсутності на панельній дискусії саміту Кримської Платформи окремого питання переслідування Російською Федерацією етнічних українців, які є другою за чисельністю громадою в Криму, та знищення державою-окупантом української ідентичності на окупованому півострові, – заявила, що зазначене питання не є цікавим для іноземців.
“Отримав відповідь від пані Emine Dzheppar , що планували панелі разом з постійним представником президента в АР Крим і вирішили, що на саміт треба виносити лише ті питання, які цікаві міжнародній спільноті.
Тобто знищення української освіти і культури, переслідування ПЦУ, кримінальні переслідування українців Криму саме за їх позицію щодо окупації, вбивства за українську мову, тощо на думку представниці МЗС не цікаві міжнародній спільноті”, – зазначив публічно представник КРУК Сергій МОКРЕНЮК на своїй сторінці у фейсбук.
Представники Крайової Ради Українців Криму (КРУК) – інституційне об’єднання кримських організацій, що представляють інтереси українців в Криму зазначають у своїх повідомленнях про те, що організатори саміту “Кримська платформа” не передбачили доповіді їхнього представника з питання дискримінації, асиміляції, лінгвоциду та етноциду українців в Криму.
“Це при тому, що ми офіційно зверталися до МЗС з листом у березні 2021 року, щоб питання та проблематика українців Криму була озвучена на саміті. Потім ми постійно наполягали в нарадах з МЗС, щоб це питаня було включено в одній із панельних дискусій заходів саміту. Тепер зрозуміло, чому нас ігнорують. Це озвучено з вуст першої заступниці цієї державної інституції. Задається питання, а хто досліджував, що цікаво, а що не цікаво міжнародній спільноті? Для мене це шок почути від кримчанки, і одразу виникло запитання, а хто це вирішив в МЗС і на чому грунтуються ці судження…”, – повідомив ІА “Голос Криму” представник КРУК Андрій ЩЕКУН.
Представники КРУК, на разі не вирішили, як вони будуть діяти відносно нехтування їхніх вимог. Для цього, вони впевнені, – необхідно спочатку мати відповідь від МЗС, що продемонструє позицію держави. Слід її дочекатися, – зазначають представники української громади Криму.
Міністру закордонних справ України
Пану ДМИТРУ КУЛЕБІ
Відкритий лист
Шановний пане Міністре!
19 серпня 2021 року в приміщенні Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України відбувся захід «Як ми будемо повертати Крим?».
Під час заходу у відповідь на запитання представників Крайової Ради Українців Криму С.Мокренюка і В.Ляшенка щодо причин відсутності на панельній дискусії саміту Кримської Платформи окремого питання переслідування Російською Федерацією етнічних українців, які є другою за чисельністю громадою в Криму, та знищення державою-окупантом української ідентичності на окупованому півострові, перша заступниця міністра закордонних справ України пані Е.Джепарова заявила, що зазначене питання постійно висвітлюється на заходах, присвячених «26 лютому», але воно не є цікавим для іноземців.
Наведене висловлювання офіційної особи викликає занепокоєння громадян України, адже свідчить про низку зацікавленість, в першу чергу, самої заступниці у захисті національних інтересів України, зокрема у вищезазначених питаннях збереження та захисту української громади в Криму.
У зв’язку з наведеним, просимо Вас надати офіційне роз’яснення з наступних питань:
1. Чи є наведена теза, озвучена Першою заступницею міністра закордонних справ України Е.Джепаровою, офіційною позицією МЗС України?
2. Коли, ким та в який спосіб було визначено ступінь інтересу міжнародної спільноти до теми знищення української ідентичності в Криму та переслідування української етнічної громади?
3. Які заходи вжито МЗС України протягом 2020-2021 років для захисту української етнічної громади від переслідування з боку держави-окупанта РФ на території АР Крим та м. Севастополь?
20 серпня 2021 року м.Київ
SHARE