У Києві відбулася акція підтримки кримського політв’язня Кольченка (фото)

681

26 листопада, у день народження кримського політв’язня Олександра Кольченка, правозахисники та активісти провели акцію у його підтримку.

Активісти прийшли з вітальними плакатами та скандували різноманітні гасла.

1

2

4

5

Напередодні, в соціальних мережах було оголошено про проведення інформаційної кампанії «Привітай Тундру!», яка була приурочена до 26-ліття Кольченка. Її організатори запропонували користувачам соцмереж записати короткі відео- привітання для Олександра. На акції була продемонстрована частина відеороликів на підтримку кримського політв’язня – іменинника привітали родичі Олега Сенцова та Геннадія Афанасьєва, українська льотчиця Надія Савченко, письменник Сергій Жадан, громадські активісти та журналісти.

9

7

8

«Я, особисто, дуже вдячний усім, хто прийшли. До речі: відеозвернення ще можна писати і викладати із тегами #DRTundra i #HBTundra. До неділі прийматимемодля цього потрібен, за мінімумом, лише фотоапарат із функцією відеозапису, – будь ласка! Ми думали читати вірші на заході – Сашко писав, ще з “Лєфортова”, що читає Франка і Лесю. Холод не дозволив влаштувати повноцінні читання. Але я таки не втримався та прочитав – “Пролог” Франка до поеми “Мойсей»,  – розповів один з організаторів заходу, учасник «Комітету солідарності» Максим Буткевич.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року військовий суд у Ростові-на-Дону засудив кримчан Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму та Олександра Кольченка до 10 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

Хлопців заарештували навесні 2014 року в Криму після анексії півострова Росією. Сенцов і Кольченко свою провину заперечують. Правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликає Росію зняти обвинувачення проти Сенцова й Кольченка.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без змін вироки українському режисерові Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку, засудженим на 20 років і на 10 років колонії суворого режиму, відповідно.