«Справа Приходька»: російський суд заборонив фотозйомку до кінця процесу

10

9 липня у Росії продовжився суд над кримчанином Олегом Приходьком. З початку засідання суд заборонив фотозйомку до кінця процесу без будь-якої мотивації.

Російський суд допитав двох свідків звинувачення – Тимура Іріха та Володимира Кунцова. Тимур Іріх – народився в середній Азії 17 жовтня 1977, безробітний, проживає в Саках, з Приходько в дружніх відносинах. Володимир Кунцов – народився в Києві 2 червня 1958 року народження, доглядає за дитиною-інвалідом, живе в Саках. Товаришує з Приходько. Приходько підтвердив, що обидва свідки – його друзі.

У залі були присутні – донька Приходька Наталія Афанасьєва і український консул Юрій Довгуля.

«Я не вірю, що він міг щось таке зробити. Йому точно це підкинули, щоб посадити. Вони (правоохоронні органи – ред.) йому спокою не давали, весь час обшукували, штрафували, допитували. Він неугодний був цієї влади. Боюся, те ж саме чекає і мене.  Він – справжній мужик, справжній патріот, як і я. Влада змінюється, але він свою точку зору не змінює» – каже у своєму виступі Тимур Іріх, повідомлять Грати.

Також свідок розповідає, що жодних терактів вони не обговорювали, вважає це все сфабрикованими справою. Свідок пояснює, що Приходько колекціонував символіку, моделі військової техніки, прапори зарубіжних країн. Щодо націоналістичної атрибутики пояснити нічого не може.

«Крим був і буде українським, а вдома у мене українська атрибутика. Не я до вас в Москву на танку заїхав, а ви до мене! Завтра до нього та ж мразь приїде через те, що він правду сказав! Історія повторюється, і я вас заразу … », – не втримався Приходько та вигукнув з акваріума.

Суд його перериває і погрожує видалити. Допит продовжує сторона захисту.

Наступний свідок – Володимир Кунцов, колишній глава адміністрації Сакського району під час виступу зауважує: «У нас не та репутація, щоб ми обговорювали якийсь тероризм. Не знаю, ким є Приходько, але вважаю, що в цій країні кожен може бути тим, ким хоче. Для мене націоналізм не є лайкою. Вдома у нього я нацистської символіки не бачив, бачив тільки державну українську, його татуювання з ним не обговорював. Щодо його поглядів і політичної діяльності не в курсі, це ви його запитайте».

Адвокат Шейхмамбетов розпитує свідка про гаражі, де знайшли вибухівку. Кунцов каже, що був там кілька разів з Приходьком, але жодних боєприпасів і вибухових речовин не бачив.

«Яка вибухівка в гаражі, де прохідний двір? Це дурість якась. Там може будь-який пройти-зайти, це прохідна територія. Звичайний гараж, був його робочим місцем. Ні заборів, ні огорож, ні КПП, ні охорони», – каже свідок.

Прокурор відмовляється від інших свідків і просить суд дати йому можливість перейти до вивчення письмових доказів. Суд відмовляє і каже, що графік не дозволяє.

Оголошується перерва до 10:00 6 серпня.

Приходько на завершення прикладає до вікна «акваріума» плакат: «Припиніть заганяти мусульман в свій Освенцим»; але суд забороняє журналістам це знімати.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього О.Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

                                                                                                 Ольга ГЕРАСИМЧУК 

Фото “Кримська солідарність”  

SHARE