Шість років брехні. Безстрокова акція переселенців з Криму

57

28 червня, в День Конституції, переселенці з Криму розпочали безстрокову акцію протесту під стінами Київської міської державної адміністрації. Адже саме ця установа шість років поспіль  зухвало затягує вирішення питання надання земельної ділянки для будівництва житла кримським  переселенцям, заводячи цю проблему в глухий бюрократичний кут.

Керівник житлово-будівельного  кооперативу «Кримська оселя» Михайло Піштой зазначає, що державні органи влади не забезпечують права та свободи внутрішньо переміщених осіб згідно з чинним законодавством, порушують Конституцію України.

«Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1094 “Про затвердження комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України» та Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  на сьогодні є клаптиками паперу, що декларують,  а не вирішують проблеми переселенців по суті.

Безвідповідальність та саботаж у виконані чинного законодавства з боку всіх гілок органів влади – це  наочний приклад державної політики, зокрема в питанні реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та  м. Севастополя», – констатував Михайло Піштой.

За словами учасника акції, громадського активіста Андрія Щекуна  у вересні 2019 року представники «Кримської оселі» мали зустріч з Представником Президента України в АР Крим Антоном Кориневичем щодо вирішення житлового питання кримських переселенців, але на сьогодні з боку представника влади нічого не зроблено.

Учасники акції задаються питаннями: для чого існують таки державні інституції як Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Представництво Президента  України в АР Крим? Адже життєво важливі проблеми кримчан не вирішуються роками, а робота вищезазначених органів зводиться до популізму та гасел.

Олекса БЕСКИД

Фото В`ячеслав Юрченко

SHARE