Православна Церква України допомагає українським політв’язням в окупованому Криму

48
Фото: Православна Церква України

“Використовуючи усі наявні законні засоби, Православна Церква України допомагає українським політв’язням в окупованому Криму та на території Російської Федерації. На жаль, багато українців позбавлені духовної підтримки, оскільки окупаційна влада Криму вимагає реєстрації релігійної організації за російським законодавством. Подібний крок з боку Православної Церкви України означав би фактичне визнання Криму російським, що є неможливим”, – повідомляє про свою позицію Православна Церква України.

У повідомленні Православної церкви України йдеться про те, що вже понад 7 років Кримський півострів перебуває під окупацією, на Сході України триває неоголошена російсько-українська війна, а українців протизаконно ув’язнюють та катують. Православна місія допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, спільно з правозахисними організаціями безперервно працюють, домагаючись справедливості та свободи для незаконно ув’язнених українців і надаючи духовну підтримку політв’язням, якої вони дуже потребують.

«Хочу подякувати нашому Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію. Роботу, яку він робить – вона закрита для широкого загалу, але ми маємо постійний діалог. Митрополит Епіфаній на пульсі тримає всю роботу, пов’язану з політв’язнями. Політв’язні дуже цінують його зусилля, які він докладає перед органами державної української влади щодо обміну і звільнення.
Люди розуміють, що вони в СІЗО, в тюрмах, в судах не залишились наодинці, що наша Українська Православна Церква є з українським народом, де б він не знаходився. Це дуже важливо», – зазначив про підтримку митрополита Київського і всієї України Епіфанія митрополит Сімферопольський і Крмський Климент.

Понад 6 годин у СІЗО м. Сімферополя провів митрополит Климент, голова Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, разом зі своїм підзахисним. Про це повідомляла у своєму матеріалі ІА “Голос Криму”.

Журналіста Владислава Єсипенка пів року тому затримали представники окупаційної російської влади, звинувативши у шпигунстві. Пізніше тортурами російські силовики домоглися від Владислава «зізнання» у виготовленні та зберіганні вибухових пристроїв.

Під час зустрічі владика Климент духовно підтримав політв’язня, пояснив, як читати Священне Писання, як молитися та на що звертати увагу, як зміцнюватися духовно, настановив, як підготуватися до Сповіді і Причастя, а також передав слова підтримки від Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.

«Блаженнійший владика побажав йому духовних сил, терпіння і мудрості під час судового процесу і, саме головне, щоб Владислав не боявся ані вироку, ані подальшої долі – етапу і тюрми. Якщо будеш мати віру, – то нічого лихого і страшного з тобою не відбудеться. Все зло відбувається тільки тоді, коли людина втрачає віру, – розповів митрополит Климент. – Владислав Єсипенко – дуже сильна людина, він має внутрішній стрижень, має внутрішнє розуміння, це дає йому силу боротися. Серед людей, які потрапляють в такі умови, переживши тортури і катування, погрози, як Владислав – дуже мало людей, які можуть це витримати. Владислав, слава Богу, тримається. Радію, що маємо змогу зустрітися, спілкуватися, що можу бути його захисником», – зазначив митрополи Климент.

                                                                                      Православна Церква України

SHARE