Кримський вікітренінг для майбутніх редакторів та авторів статей Вікіпедії про Крим

319

16 жовтня в Києві відбудеться Кримський вікітренінг – захід, що проводиться для підготовки майбутніх редакторів та авторів статей Вікіпедії про Крим.

 

“В українській Вікіпедії необхідно створити ще дуже багато статей про Крим, які мають відповідники в російській, англійській, польській та інших вікіпедіях, але, на жаль, не мають української версії. Роботи — непочатий край, адже відставання від російської вікіпедії у кримській тематиці складає понад 6,5 тисяч статей, а з англійською — майже 1,5 тисячі”, – зазначив редактор Вікепедії Євген БУКЕТ.

Також необхідно покращити статті, які мають найбільшу відвідуваність у нашому та іншомовних (насамперед англійському) мовних розділах, але все ще не мають відповідного до їхньої популярності наповнення та проукраїнських акцентів.

Також вартий уваги кримськотатарський мовний розділ, де є чимало коротких статей, що потребують розширення.

Головне завдання тренінгу – підготовка редакторів-волонтерів, які долучаться до наповнення Вікіпедії про українською інформацією про Крим.

Захід дозволить отримати базові навички редагування абсолютним новачкам. Метою навчання є формування наративу про український Крим.

Щоб зареєструватися для участі в події, потрібно заповнити гугл-форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6-vQ6q8DVQ1GCq-BQ0nXwSTQazHfo6v6nqo-Hx_Qfpli-XA/viewform

Участь в заході безкоштовна.

Також буде можливість долучитися до тренінгу онлайн.

Захід відбуватиметься в рамках реалізації нового проекту «Зміцнення організаційних можливостей новоствореної громадської національної ініціативи Крайової Ради Українців Криму», що здійснює громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У рамках цього проекту буде створений офіційний вебсайт Крайової Ради Українців Криму (надалі КРУК), а також створення організаційно-методичного відділу КРУК, забезпечення його стабільного (сталого) функціонування. Організаційно-методичним відділом КРУК відповідно до розроблених планів діяльності для членів КРУК буде організоване проведення щонайменше п’яти навчальних тренінгів для розвитку персональних навичок членів КРУК з різних регіонів України, щонайменше щодо належного розуміння прав і свобод людини в умовах конфлікту, міжнародного гуманітарного права, доступу до публічної інформації, основ функціонування органів державної влади та місцевого самоуправління.

Олекса БЕСКИД

SHARE