Крайова Рада Українців Криму оголошує збір коштів на підтримку діяльності Православної Церкви України Криму!

658
«Свій до свого по своє!». Саме під цим гаслом українці неодноразово допомагали один одному.
Друзі та симпатики, побратими і посестри, Крайова Рада Українців Криму розпочинає збір коштів та звертається до кожного з вас із проханням допомогти Православній Церкві України у Криму.
Збір коштів розпочато з Благословіння митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ КЛИМЕНТА.
Уже сьомий рік як українська земля – Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окуповані Російською Федерацією.
Кримська єпархія Української Православної Церкви (ПЦУ) єдина з релігійних громад на півострові відмовилась від «перереєстрації» релігійної громади відповідно до незаконних вимог Російської Федерації, що, в свою чергу, стало однією з причин переслідування вірян, священнослужителів УПЦ (ПЦУ) та членів їх сімей. Сім років боротьби архієпископа, а нещодавно вже митрополита Сімферопольського і Кримського Климента за захист прав релігійної громади не підтримуються державою.
Представники Кримської єпархії ПЦУ з 2014 року чинять мирний спротив окупації Криму Росією. Митрополит Сімферопольський та Кримський Климент, який є керівником Кримської єпархії, постійно демонструє проукраїнську позицію. З початку 2014 року він відвідував українські військові частини, які блокувалися російськими підрозділами; оприлюднює гучні заяви щодо підтримки кримських політв’язнів та утисків релігійних громад окупаційною «владою»; надає підтримку ув’язненим кримським татарам та українцям.
Наслідком тиску на Кримську єпархію ПЦУ стало різке зменшення її парафій та священиків. До окупації в Криму налічувалось 49 релігійних громад (парафії, місії, братства, монастир), наразі залишилось – 7. З 23 священнослужителів на півострові продовжують свою роботу лише 4.
Нині саме громади ПЦУ є практично єдиними осередками українського мовного та культурного життя в Криму. Відповідно, їх підтримка є однією із головних можливостей забезпечення «української присутності» в Криму та прав громадян України на свободу віросповідання.
З 2014 року російською окупаційною адміністрацією та незаконними збройними формуваннями було захоплено низку храмів Кримської єпархії в Севастополі, Перевальному, Керчі, Красноперекопську тощо. У 2015 році розпочалася судова процедура позбавлення ПЦУ Кафедрального собору Святих Рівноапостольних князів Володимира і Ольги у м. Сімферополі, в якому розміщено Управління Кримської єпархії ПЦУ. При цьому ігнорується той факт, що 16.05.2001 р. будівля була передана Верховною Радою АРК в безоплатне користування УПЦ КП до 2050 року. У червні 2020 р. підконтрольний Росії «суд» у Криму ухвалив рішення з вимогою до ПЦУ остаточно «звільнити приміщення» Кафедрального собору в Сімферополі. Нині приміщення захоплене представниками окупаційної влади.
15 травня 2020 року так званий «Євпаторійський міський суд» виніс рішення, в якому зобов’язує ПЦУ знести храм в місті Євпаторії. При цьому, рішення передано Митрополиту Клименту 22 липня, що унеможливлює подання апеляції, яка здійснюється протягом місяця з дня прийняття рішення.
Православна церква подала позов у Європейський суд з прав людини. У листопаді 2020 року ЄСПЛ комунікував з владою РФ. Суд також запропонував Уряду України вступити в цю справу. Тому наша боротьба не припиняється!
Кримська єпархія УПЦ (ПЦУ) з часу початку тимчасової окупації як самостійно, так і за підтримки українських громадських організацій, здійснює спроби захистити в так званих «судах» Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і в Європейському суді з прав людини право своїх вірян відвідувати українську церкву та молитися українською мовою. Сім років поспіль держава не спромоглася підтримати та захищати права релігійної громади та української церкви в Криму.
Священнослужителі, які залишилися вірні Українській Православній Церкві (ПЦУ) і, попри утиски, продовжили свою діяльність на півострові, не підтримуються та не захищаються державою поспіль семи років. На сьогоднішній день не розроблено жодного алгоритму реагування держави на порушення прав у сфері релігійної свободи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя з боку Російської Федерації.
Крайова Рада Українців Криму закликає кожного громадянина Україна долучитися до акції збору коштів на підтримку Кримської Єпархії Православної Церкви України. Будьмо разом, і в біді, і в радості!!!
Реквізити для переказів у національній валюті:
Громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»
ГО «КЦДКС» Український дім» — скорочена форма назви організації
Поточний рахунок № UA103005280000026008455080408
Код одержувача (ЄДРПОУ): 38596793
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
МФО банку: 300528
вулиця Жилянська, 43, місто Київ, Україна, 01033
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: Благодійний (добровільний) внесок або пожертва
АБО банківська картка (ОЩАДБАНК)
5167803212268689
Контактна особа: Щекун Андрій Степанович / Телефон: +38(097)4548319
Реквізити для переказів в іноземній валюті:
Ukrainian House Crimean Center for Business and Cultural Cooperation, NGO
Bank account information including the bank’s address/ Банківські реквізити, адреса банку:
Account#: UA103005280000026008455080408
Beneficiary`s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv city, Ukraine, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
PURPOSE OF PAYMENT: Charitable (voluntary) contribution or donation
Contact person: Andrii Shchekun / Phone: +38(097)4548319
SHARE