У Херсоні презентували інтернет-проєкт «Крим – це Україна»

14

Незалежний просвітницький інтернет – проєкт «Крим – це Україна» – онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною. Його завданням є — створення наративу українського Криму.

«Там є і статті і фотокопії документів – архівних, музейних та інших.  Головна мета проєкту – показати, що жодна пропаганда не здатна зруйнувати тісний зв’язок, який склався історично. Ідея виникла у Сергія Мокренюка. Херсонська обласна державна адміністрація підтримала її. До проєкту також долучилися працівники Херсонського обласного державного архіву, які зібрали документи, і вони були додані на сайт. Згодом також звернулися до Державної архівної служби України, оскільки такі документи можуть бути і в інших архівах. Згодом долучилася газета «Кримська Світлиця» і ми почали спільно працювати», – розповів  заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Богданович.

Богданович повідомив, що проєкт буде постійно розвиватися, і він відкритий для наповнення і розміщення цікавих матеріалів, що підтверджують зв’язок Криму з материковою Україною. Адреса сайту «Крим – це Україна» – crimea-is-ukraine.org, електронна пошта, куди можна надсилати інформацію – [email protected].

«Цей проект зміцнює наш інформаційний простір, розвінчує міфи російської пропаганди і дає можливість, в першу чергу українським журналістам, професійно виконувати свої обов’язки та бути обізнаними у питаннях кримської тематики. Ми передавали на сайт матеріали пакетами, останніх з яких був на краєзнавчу тематику та про літературу, щоб люди були обізнані про українських та кримськотатарських письменників у Криму, інших представників громад та національних меншин в Криму»,  – наголосив головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун.

Він також закликав посилювати інформаційний простір, створювати більше контенту про український Крим, що сприятиме швидшому звільненню півострова від окупантів.

«Проект насамперед буде актуальним для журналістів, працівників культури, тих, хто працює з дітьми. Адже тут викладені матеріали, що є першоджерелом інформації, а не має суб’єктивного забарвлення. Цей проект дає можливість думати і аналізувати. Насправді, у нас надзвичайно багато вже матеріалів, інколи оперативно ми не встигаємо наповнювати наш ресурс. У планах також зробити фото банк – старі фото з Криму, сучасні, які показують наш Крим. Там має бути Книга пам’яті – про тих людей, які загинули захищаючи чи звільняючи Крим. Також плануємо напрямок по генеалогії, щоб кримчани зрозуміли, хто їхні предки ти могли відшукати інформацію», – сказав Сергій Мокренюк, голова громадської організації «Євромайдан-Крим».

Директорка державного архіву Херсонської області Ірина Лопушинська розповіла, що стала першою авторкою публікацій на цьому сайті:«Ми завжди працювали над історією нашого краю, видавали різноманітні збірники документів. На ресурсі ми даємо документи і коротку анотацію до них, намагаючись не відображати своє ставлення, бо ми не маємо роботи цього, як архівісти. Тут ви знайдете документи про форсування Криму, про те, як кримські татари на початку 70-х років почали повертатися на Херсонщину, з метою переїхати до Криму, а їх туди не пускали, там є фото Північно-Кримського каналу – будівництво та його етапи. Документи про виноробство. Територія Криму завжди була поєднана економічно та культурно з Україною».

В рамках презентації проєкту також було передано 100 комплектів газети «Кримська світлиця» у місцеві бібліотеки та Державний архів Херсонської області для вільного користування читачами.

Раніше, 15 червня, проект «Крим – це Україна» презентували у Києві.

Ігор Остапюк

Фото. Суспільне: Херсон

SHARE