Експерти “Кримської платформи – гуманітарна політика” презентували дослідження для міжнародної спільноти

266

28 липня 2021 року в приміщенні Дипломатичної академії України імені Геннадія УДОВЕНКА при МЗС України (надалі – Академія) відбулася експертна презентація «Крим: некультурна окупація».

З вступним словом до учасників заходу виступив директор Академії, український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України Геннадій НАДОЛЕНКО.

Це перша презентація на цій дипломатичні площадці, що відбулася в рамках експертної мережі «Кримська платформа». Під час заходу Геннадій МАКСАК, виконавчий директор Ради зовнішньої політики «Українська призма» та водночас модератор заходу представив групу кримської експертної мережі та спікерів групи «Кримська платформа – гуманітарна політика», котрі підготували для представників міжнародної спільноти експертні доповіді.

Презентацію доповідей експертів представили представники Крайової Ради Українців Криму, кримчани: керівник аналітичного напрямку Регіонального центру прав людини Сергій МОКРЕНЮК з темою «Культурна спадщина України в Криму: пошкодження та знищення», кандидат історичних наук Андрій ІВАНЕЦЬ з темою «Громада етнічних українців Криму в умовах російської окупації станом на 2020 рік» та Валентина ПОТАПОВА з темою «Стан реалізації права на освіту та прав дитини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь». Участь в заході також брала участь експертка Центру оборонних стратегій Катерина БУСОЛ, котра презентувала доповідь на тему: «Культурна спадщина як елемент національної безпеки: кримський контекст».

“Політика знищення української громадянської та етнічної ідентичності в Криму, його колонізації громадянами РФ, яку проводить держава-агресор, створює загрозу асиміляції етнічних українців регіону. Гострота цієї проблеми недостатньо усвідомлюється як органами влади, так і міжнародним співтовариством. Захід, у якому взяли участь майже два десятки іноземних дипломатів та експертів, дав можливість донести проблеми дискримінованої української громади, яка є другою за чисельністю етнічною спільнотою в Криму, до частини цільової аудиторії”, – констатував після заходу експерт “Кримська платформа – гуманітарна політика” Андрій ІВАНЕЦЬ.

В обговоренні прийняли участь експертка групи «Кримська платформа – гуманітарна політика» Евеліна КРАВЧЕНКО, кандидатка історичних наук та Андрій ЩЕКУН, координатор цієї експертної групи.
“Ми вдячні Дипломатичній Академії та Українській Призмі, які організували це захід і створили можливість презентувати посольствам і іноземним аналітичним центрам наші дослідження. Сподіваємося, що інформація та факти, якими ми поділилися з нашими іноземнии партнерами створить підгрунтя для застосування рішучих заходів впливу до російських юридичних та фізичних осіб, що знищують культурну спадщину нашого народу в Криму. В першу чергу, звісно ми говоримо про Державний Ермітаж та Російську академію наук – їх руйнівна діяльність спричиняє непоправну шкоду. Спадщина України в Криму створена багатьма народами і поколіннями протягом тисячоліть сьогодні знищується під парасолькою закладів науки і культури Російської Федерації.
Безумовно, що припинити це руйнування можливо виключно на міжнародному рівні. І Державний Ермітаж, і Російська академія наук мають бути токсичними для цивілізованого світу. Санкції, розрив ділових відносин, припинення співпраці – це те, на що ми звертаємо увагу наших парнерів за кордоном”, – зазначив Сергій МОКРЕНЮК, керівник аналітичного напрмяку Регіонального центру прав людини.

 

Учасники заходу висвітлили пропозиції щодо необхідності прийняття рішень державними органами влади та рекомендації до міжнародної спільноти.

За інформацією організаторів заходу, до презентацій та обговорень доєдналися більше 24 дипломатичних установ, посольств та аналітичних центрів.

Більше інформації https://www.facebook.com/watch/live/?v=975738099916321&ref=watch_permalink

Олекса БЕСКИД

SHARE