День вишиванки: арешт, допит, обшук і знову… погрози

1117

Святкування Дня вишиванки для чотирьох кримчан: Леоніда Кузьміна, Михайла Батрака, Вельдара Шукурджієва та Сергія Дуба, членів громадського об’єднання Український культурний центр пройшло незвично, – у колі співробітників правоохоронних органів міста Армянська. Бажання чоловіків сфотографуватися у вишиванках на фоні напису «Крим», що при в’їзді на адміністративну територію півострову, завершилось для них, а також для знімальної групи телеканалу «Інтер», які приїхали зняти про це сюжет, затриманням та допитом.

Як розповіли активісти, коли вони приїхали на місце зйомки їх там вже чекали, поліціанти провели обшук машин активістів та журналістів. Свої дії пояснили тим, що мають інформацію щодо перевезення цими машинами вибухівки. «Вони все намагались відшукати у нас вибухівку, зброю, якісь листівки», – розповів Вельдар Шукурджієв. Він також розповідає, що після того як всіх доправили до відділку відбувся допит: взяли пояснення, відкатали відбитки пальців, погрожували, влаштували «фотосесію».

 

“Ми, представники кримської ініціативи “Український культурний центр” прийняли рішення організувати власні фото у вишиванка до Дня української вишиванки, що святкується щорічно. Ми виїхали до міста Армянськ, щоб фото зробити на кордоні Криму з Херсонською областю. Нас було 4, в іншій машині їхали журналісти ТРК “Інтер”. Коли ми приїхали в місто нас зупинили працівники ДАЇ, які визвали ще оперативну групу. Обшукали автомобілі. Потім нас повели міський відділ поліції Армянська, де змусили давати пояснення про причину приїзду в Армянськ. Коли запропонували взяти відбитки пальців, ми почали протестувати та аргументувати, що ми нічого не порушили, на яких підставах нас взагалі затримали. Тоді нам відповіли, що тут, в Кримському каналі, багато знаходять людей без голови – багато утоплених. І як вони зможуть впізнати нас – тільки по відбитках пальців. Почали робити фото прямо в дільниці поліції та переписали телефонну книгу. Тільки тоді нас відпустили”, – надав інформацію про затримання ІА “Голос Криму”  Леонід Кузьмін

 

Михайло Батрак

 

Леонід Кузьмін

Вельдар Шукурджієв

Сергій Дуб

SHARE