Полювання на кримських євромайданівців – попередження для кримчан-вільнодумців

1078

Днями на своїй сторінці у ФБ «прокурор» Криму Наталя Поклонська повідомила про початок нового «полювання» на проукраїнських активістів півострову. Вона заявила, що вже розпочато слідство і всі «командири» причетні до  євромайданівського руху будуть покарані.  «Імена цих людей поки що не розголошується в інтересах слідства, але у Слідчого комітеті велика доказова база їх вини. Серед командирів майдану є як кримчани так і жителі України… Як тільки будуть зібрані всі докази, справу передадуть до суду. Люди, про яких  іде мова, поки що не затримані, але покарання для них буде невідворотним – всі вони в найближчий час опиняться на лаві підсудних».

Інформаційній агенції «Голос Криму»  вдалося поспілкуватися з чотирма координаторами руху «Євромайдан-Крим», які мирним шляхом, виводячи людей на вулиці кримських міст, організували в Криму громадський рух проти свавілля  режиму Януковича, та країни-окупанта. Вони поділилися з виданням своїми думками з приводу розпочатого, можливо, проти них слідства.

Сергій Мокренюк: «Заява Поклонської, яка називає себе прокурором Криму, – це смішно. Через півтора року заявити, що встановлені імена координаторів Кримського Євромайдану, – це підписатися у власній професійній непридатності. За часи своєї діяльності в Криму за ініціативи руху «Євромадан-Крим» було проведено сотні акцій: пікети, мітинги, флешмоби, автоперегони, публічні святкування. Кожна з них супроводжувалася прес-анонсом, який відсилався нами у всі (абсолютно всі!) засоби масової інформації. Ми завжди були публічними.  Я впевнений, що метою такої заяви з боку так званого кримського прокурора є тільки одне — публічне повідомлення, що подальші репресії щодо людей, які вільно висловлюють свою думку в Криму продовжуватимуться. Ще багато невинних людей буде покалічено російською каральною системою. Ця погроза адресована не тим, хто був долучений до діяльності руху «Євромадан-Крим», не тим, хто через анексію покинув півострів. Вона адресована тим, хто залишився в Криму і не боїться публічно висловлювати свою незгоду з злочинним режимом Москви в Криму. І це сигнал щодо подальших переслідувань кримчан-вільнодумців».

Сергій Ковальський: «Те, про що нам сьогодні самопроголошений прокурор говорить було відомо ще рік тому, оскільки на допити за цією справою почали викликати людей ще з березня минулого року. Я думаю, що вони не надавали розголос цій справі так довго лише тому, що сподівалися – хтось із координаторів захоче відвідати малу батьківщину, а вони цим скористаються і влаштують показове покарання.  Особисто по мені кримінальна справа з’явилась на початку лютого 2014 року. Ще до анексії півострову режимом Януковича готувалися підстави для мого арешту».

Андрій Щекун: «Насправді нічого дивного не відбулося… Очевидна шизофренія на обличчі цієї людини, яка будь-якою ціною добивається кар’єрного зросту та, одночасно, вислужитися перед Москвою. Людина в такий момент перестає мислити, й ситуативно робить несприйнятливі рухи, ніби немовля намагається виправдатися за безглуздість своїх дій та вчинків».

Ісмаіл Ісмаілов: «Кримська влада» на хвилі популізму починає сходити з розуму. Розуміючи, що курортний сезон вийшов провальним і кримчани будуть ставити незручні питання, окупаційна влада вирішили відволікти людей від реальних проблем. Дивно, що їм знадобилося більше року для того аби вирахувати прізвища координаторів Євромайдану в Криму, в той час як весь півострів їх знав. І той факт, що вони не називають зараз їх, говорить про те, що вони знайдуть тих, кого вони назвуть координаторами Євромайдану і проведуть «привселюдне» покарання».

 

 

 

 

SHARE