Аби не втрати Крим необхідно створити умови для навчання молоді на материковій Україні

2026

Найбільший тиск кримської «влади» направлений сьогодні на молоде покоління кримчан, тобто на школярів та студентів. На цьому наголосив  Максим Майоров, представник громадської організації  «Таврійська гуманітарна платформа», під час круглого столу «Вплив тимчасової окупації на українців Криму: асиміляційний тиск та вимушене переселення ”.

 «Якщо ми говоримо про втримання ідентичності, про втримання кримської спільноти лояльних громадян України, то нам в першу чергу треба не втрати нове покоління. Ми зараз там не маємо можливості впливати на освітній процес, тому нам потрібно максимально спростити отримання освіти кримчанами на материку для того, щоб вони залишалися українцями в душі», – заявив представник громадської організації.

У той же час учасник круглого столу,  голова адвокатського центру  Української Гельсинської спілки з прав людини Борис Захаров зауважив, що, нажаль, державна політика щодо кримчан залишається сьогодні незадовільною. Такий стан справ гальмує надзвичайно важливі процеси та може принести в майбутньому негативні наслідки. «Що важливо для Криму – це комунікація наших співгромадян, які потрапили в біду в умовах окупації з тими, хто проживає тут. Мені здається, що треба рухатися у бік створення дистанційної освіти, створення повністю всіх умов для того, щоб кримчани змогли отримати освіту на території материкової України. Якщо цього не робити, то ми отримаємо втрачене покоління. Дуже важко буде потім повернути Крим», – зазначив правозахисник.

Читайте також:

Сергій Ковальський: “Події, які відбуваються в Криму – це етнічні чистки

Андрій Іванець: «Головна мета окупаційної влади – це асиміляція українців  Криму»

Юрий Смелянский: “В Крыму нарушено 21 право, которым обладает гражданин

Вельдар Шукурджиев: “Оккупанту не важно кто мы по национальности, ему важно во что мы одеты и какие у нас флажки”

Борис Захаров: “Все, що покращує права людини в Криму — сприяє деокупації Криму

 

 

SHARE

2 COMMENTS

Comments are closed.