Черговий акт насильства окупантів над православними українцями Криму

179

Православна Церква України засуджує черговий акт насильства окупантів над православними українцями Криму. Про це йдеться на офіційному сайті української церкви .

“У Православній Церкві України категорично засуджують чергове грубе порушення російською окупаційною владою в Криму одного з основних прав людини – права на свободу совісті та віросповідання. Звертаємося до окупантів з вимогою негайно припинити тиск на монастир святого Димитрія у с. Балки та втручання в його діяльність. Також просимо правоохоронні органи України дати оцінку злочину, вчиненому окупантами у с. Балки, а представників міжнародної спільноти звернути увагу на цей черговий факт атаки російської влади на права людини і включити його виконавців до санкційних списків”, – йдеться в офіційному зверненні Православної Церкви України.

У свою чергу, 9 серпня Прокуратурою АР Крим та м. Севастополь розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного перешкоджання здійсненню релігійного обряду на території тимчасово окупованого півострова ( ч.1 ст.180 КК України). Досудове розслідування буде здійснюватися ГУ НПУ в АР Крим та м. Севастополя.

“Нагадаємо, що прокуратура автономії здійснює процесуальне керівництво у ряді кримінальних проваджень стосовно утисків Української Православної Церкви на тимчасово окупованому півострові. Мова йде про захоплення озброєними особами будівлі храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату, розташованого в с. Перевальне; недопущення настоятеля та парафіян до служби; привласнення рухомого та нерухомого майна Управління Кримської Єпархії ПЦУ, внаслідок чого служителі церкви позбавлені можливості проводити релігійні обряди; демонтаж дерев’яного храму Православної церкви України «Неопалима купина» у м. Євпаторія та інші факти”, – інформує Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Міністерство закордонних справ України розглядаємо цей крок як черговий доказ системної репресивної політики держави-окупанта, спрямований на витіснення ПЦУ з окупованого півострова. Про це повідомляється на офіційному сайті МЗС.

“Рішуче засуджуємо черговий акт утисків російських окупантів проти Православної Церкви України в Криму. Росія як держава-окупант повинна дотримуватися норм міжнародного права, зокрема і міжнародного гуманітарного права, і припинити утиски ПЦУ та інших релігійних громад в Криму”, – зазначено в коментарі МЗС України щодо утисків Росією ПЦУ та інших релігійних громад в тимчасово окупованому Криму.

Миттєву реакцію на події в селі Балки АР Крим висловили в Посольстві США в Україні. “Ми підтримуємо вірян Православної церкви України в Криму, де російські силовики зірвали недільну службу у Білогірському районі за вигаданим приводом. Ми завжди будемо підтримувати свободу віросповідання, вільну від зовнішнього впливу. Дозвольте людям молитися! #КримЦеУкраїна “, – повідомляється на офіційній сторінці Твіттер Посольства США  в Україні.

Олекса БЕСКИД

SHARE