Андрій Щекун: «На саміті Східного партнерства обговорили можливі шляхи протистояння російській пропаганді»

525

19-20 травня 2015 року в Ризі, напередодні саміту Східного партнерства з Європейським Союзом, відбулася 1-ша міжнародна конференція представників ЗМІ на тему: «Роль ЗМІ у Східному партнерстві». Участь в ній взяли представники таких країн, як Азербайджан, Арменія, Білорусь, Грузія, Молдава, Україна та країн ЄС. Поза бортом цієї події залишилися лише представників ЗМІ із Росії. І це було зрозумілим, адже кремлівська пропаганда останні роки стала викликом для всього міжнародного суспільства. Участь в міжнародній конференції взяли і кримчани: Валентина Самар, керівник Центру журналістських розслідувань та Андрій Щекун, керівник проекту ІА «Голос Криму».

«Завдяки нашому партнеру – Європейському фонду демократії, ми змогли прийняти участь в такому важливому заході, де розглядалася роль засобів масової інформації у рамках співпраці «Східного партнерства». Багато уваги було звернено на те, як протистояти російській пропаганді, як консолідувати незалежні російськомовні ЗМІ в країнах пострадянського простору щодо унеможливлення маніпулювання інформацією та як організувати протидію кремлівській пропаганді і брехні. Серед успішних прикладів протистояння було наведено і український проект – інформаційна кампанія «СТОП – ФЕЙК». Важливим аргументом було й те, що необхідно покращувати якість журналістики. Загалом спікери висловлювали конкретні пропозиції, які були сприйняті всіма представниками країн-учасників даного заходу. Сподіваюсь, що ми матимемо найближчим часом важливі й сильні інструменти щодо протидії «отруті», що виготовляє Росія для впливу на європейське суспільство», – зазначив керівник громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» та керівник інформаційного проекту  «Голос Криму» Андрій Щекун.

Ця подія надала унікальну можливість обговорити з представниками засобів масової інформації, експертами, науковцями, представниками громадянського суспільства та політиками діяльність ЗМІ: розглянули поточні проблеми в галузі засобів масової інформації в країнах Східного партнерства.

Результатом Конференції стали озвучені рекомендації щодо послідовної і скоординованої підтримки ЄС свободу вираження думок в країнах Східного партнерства.

Конференція організована Латвійської країною у співпраці з Європейською комісією та виконавчими службами Східного партнерства.

SHARE