Кримський день на фестивалі DOCUDAYS UA

566

26 березня в Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського,6) громадські діячі, активісти, режисери і журналісти обговорять наслідки окупації Криму та презентують перший документальний фільм про півострів.

У програмі Дня :

О 12.00 в Білій залі розпочнеться прес-брифінг на тему: «Наслідки окупації для прав людини в Криму».
Учасники: Ольга Скрипник, заступник голови Кримської польової місії з прав людини; Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини; Богдан Овчарук, речник Amnesty International в Україні; Красимір Янков, дослідник Amnesty International по Україні.
Темами для обговорення стануть: найбільш системні проблеми з правами людини в Криму протягом останнього року; переслідування проукраїнських та кримськотатарських активістів; викрадення, фабрикування кримінальних справ, обшуки та допити представниками де-факто влади; придушення ЗМІ місцевою владою для цілеспрямованого знищення свободи слова в Криму.

О 14.00 в Синій залі відбудеться показ та обговорення стрічки Ксенії Джорно «Къырым» (2014). Герої фільму –­ три покоління татар. Фільм режисерка знімала протягом шести днів, локації для нього знайшла в Бахчисараї, Євпаторії, Саках та Сімферополі. Після показу стрічки відбудеться обговорення за участі Ксенії Джорно та запрошених експертів.

О 15.30 в Синій залі розпочнеться дискусія на тему: «Крим. Рік потому». Її учасники ще в березні минулого року були на півострові: організовували мітинги Євромайдану, службу психологічної допомоги, рятували твори мистецтва, працювали перекладачами для іноземних журналістів, щоб принаймні вони (адже українські ЗМІ тоді майже не могли працювати в Криму) висвітлювали події об’єктивно. Всі боролися й вірили. Саме вони стали героями журналістських матеріалів Олі Михайлюк для «Української правди».
Учасники дискусії: громадські активісти Олександра Целіщева й Ісмаїл Ісмаїлов, психолог-конфліктолог Ірина Брунова-Калісецька, режисер Галина Джикаєва, художник Рустем Скібін, перекладачі Севіль Веліулаєва й Олександр Рибалко. Модератор: Оля Михайлюк.

Організатор  заходу агенція «АртПоле».

 

 

SHARE