Суд задовільнив позов прокуратури Автономноъ Республыки Крим та м. Севастополя до іноземної авіакомпанії «BLUE PANORAMA AIRLINES SPA» про стягнення заборгованості за надані їй аеронавігаційні послуги у повітряному просторі України, зокрема, за польоти над Чорним морем. Про це повідомляється на офіційній сторінці Прокуратури АР Крим та м. Севастополь у Фейсбук.

Загальна сума задоволеної позовної заяви становить 176 тис грн.

Повітряні судна вказаної авіакомпанії здійснювали польоти у повітряному просторі України, у тому числі, над відкритими водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху здійснює Україна. При цьому, авіакомпанія не сплатила належні аеронавігаційні збори встановлені відповідно до законодавства України, норм Міжнародної організації цивільної авіації та правил Євроконтролю.

Пред’явлення позову обумовлено необхідністю забезпечення стабільності функціонування об’єкту державної власності («Украерорух»), що має стратегічне значення для економіки і безпеки України, а також здійснення належним чином аеронавігаційного обслуговування повітряних суден та гарантуванні безпеки повітряного простору.

Загалом, незважаючи на відсутність доступу до території та відсутність практики здійснення представницької діяльності в умовах тимчасової окупації, за минулий рік прокуратура автономії стягнула на користь держави близько 4 мільйонів гривень за польоти в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

Джерело: Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

SHARE