Навчання на полігоні. Фото: Міністерства оборони України

Окупація Криму та втрата полігону «Чауда», що знаходиться під Феодосією, змусила військових створювати новий полігон, придатний для стрільб з усієї наявної номенклатури озброєння Сухопутних військ, Повітряних Сил та ВМС, а також випробування перспективної зброї великої дальності враження, такої як протикорабельний комплекс «Нептун» чи реактивна система залпового вогню «Вільха».

Як повідомляється на сайті Міністерства оборони України робота зі створення полігону «Ягорлик» на півдні Херсонщини розпочалася в 2018 році – тривали пошуки місця, яке задовольняло б потреби – втілювати ж проект почали наприкінці 2019 року.

«Весь час, поки йшло будівництво полігону, він вже використовувався за призначенням, хоч і з деякими обмеженнями. Цього вимагали невідкладні потреби Збройних Сил. Зараз основні роботи з облаштування завершені і Державний випробувальний полігон «Ягорлик» на Херсонщині запрацював на повну силу. За станом оснащення це один з найсучасніших полігонів Європи. Площа майданчика становить близько 3,7 тис. га. Водночас, робота з вдосконалення інфраструктури буде продовжуватися далі», – повідомив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко  і додав, що з робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська

Він також повідомив, що на полігоні обладнано пункт управління, модуль розвідувально-інформаційного центру, створені навчальні класи, що оснащені мультимедійними засобами, працюють сонячна електростанція та артезіанська свердловина. «Полігон повністю автономний, технологічний та екологічний», – констатував генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

Від сьогодні і до 21 липня на військовому полігоні буде проведено випробування озброєння та військової техніки.  Зокрема, планується випробування перспективних зразків озброєння з виконанням бойових пусків. Участь у випробуваннях візьме особовий склад ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE