На Майдані вимагали від окупаційної влади припинити тортури над Умеровим (фото)

656

26 серпня на Майдані Незалежності відбулася акція на підтримку замголови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого в окупованому Криму звинувачують в публічних закликах і діях, спрямованих на зміну територіальної цілісності Росії.  Адже саме це російські спецслужби «угледіли» в інтерв’ю Умерова, яке той дав  телеканалу АТR в Києві.

DSC_4326DSC_4337До акції на Майдані долучилися представники громадських інституцій, Меджлісу кримськотатарського народу, активісти, кримчани-переселенці та всі, кому не байдужа доля чергового політв’язня Кремля, а також долі тих, хто повною мірою щоденно відчуває на собі каральну систему окупаційної влади.

Кожний виступаючий наголошував на тому, що тім, хто зараз в окупації вкрай важлива підтримка власної держави та всього світу, але особливо зараз цієї підтримки та конкретних дій потребує Ільмі Умеров, адже людина, яку насильно запроторили до сімферопольської психіатричної лікарні, знаходиться у вкрай важкому як моральному так і фізичному стані.

Присутня на заході Мар’яна Беца, речник Міністерства закордонних справ України, повідомила, що МЗС буде робити все можливе, аби світ узнав про те, що відбувається в Криму: «Міністр закордонних справ Павло Клімкін… порушить питання щодо ситуації з Ільмі Умеровим на наступному тижні на заході, що відбудеться в рамках ОБСЄ, де будуть представлені 57 країн. Там ім’я Умерова буде лунати першим».

DSC_4327У свою чергу, присутній на акції вже колишній кремлівський політв’язень Геннадій Афанасьєв, попросив усіх присутніх поширювати інформацію про Ільмі Умерова серед своїх знайомих та друзів, адже це зробить його міцнішим. Він також додав, що «руський мир» кожний день своєю брехнею, смертями, катуваннями «створює собі найсильніших ворогів, котрі здолають цього монстра».

Нагадаємо, що 11 серпня цього року під час судового засіданні замголови Меджлісу Ільмі Умерову стало зле. Його із залу суду доправили в кардіологічне відділення лікарні з підозрою на інфаркт. А вже 18 серпня Умерова перевезли в психіатричну клініку для проведення примусової психіатричної експертизи. Наразі його здоров’я погіршується, адже в психіатричній лікарні він не отримує того лікування, якого потребує.

SHARE