МЗС засудило рішення кримської «прокуратури» про призупинення діяльності Меджлісу

516

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з так званим рішенням окупаційної прокуратури на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Йдеться у повідомлення на офіційному сайті відомства.

«Це рішення стало черговим кроком у ланцюгу злочинів російської окупаційної влади проти представників кримськотатарського народу, корінного народу Криму. Вважаємо це порушенням зобов’язань Російської Федерації за міжнародним правом як держави-окупанта, а також Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – наголошується у повідомленні.

У відомстві зазначають, що попри рішуче засудження Україною та демократичними державами агресії Росії проти України й окупації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Кремль усіма своїми агресивними діями проти України продовжує відверто зневажати міжнародним правом та справедливими вимогами усього цивілізованого світу.

Тому Україна закликає усі демократичні країни світу вимагати від держави-окупанта невідкладно припинити масові порушення фундаментальних прав і свобод на півострові; надати доступ до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим міжнародним організаціям для проведення постійного моніторингу ситуації з правами людини; об’єднати зусилля з метою деокупації Криму.

Нагадаємо, що вчора, 13 квітня, так звана прокурор Криму Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Адвокат по цій справі Джеміль Темиш повідомив, що Меджліс буде оскаржувати це рішення.

 

 

SHARE