МЗС вимагає припинити репресії в Криму проти кримських татар

478

Міністерство закордонних справ України глибоко занепокоєне кричущою протиправною діяльністю російських окупаційних сил в Автономній Республіці Крим проти кримських татар, наслідком якої стали масові незаконні обшуки і безпідставні затримання 11 та 12 лютого 2016 року тринадцяти громадян України – представників кримськотатарського народу. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

У відомстві наголошують, що Російська Федерація грубо порушуює права і свободи людей, які внаслідок збройної агресії  країни-окупанта проти України, стали заручниками російського окупаційного режиму на своїй рідній землі. Особливо обурливо, що Кремль намагається сховати політику знищення кримськотатарського народу за ширмою удаваної боротьби з тероризмом.

МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно припинити політичні репресії проти громадян України та звільнити незаконно утримуваних Еміра Усейна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Ельдара Селямієва та Мусліма Алієва.

Також відомство звертається з закликом до демократичного світу посилити спільний дієвий тиск на державу-окупанта, адже те, що сьогодні відбувається в окупованому Криму, є не лише грубим порушенням міжнародного права, але й зухвалою зневагою усіх загальнолюдських цінностей.

Читайте, також: У Криму затримали члена контактної групи з прав людини, тривають обшуки у Ялті та Бахчисараї

Ще один кримський татарин затриманий сьогодні в Криму

SHARE