Мінкульт закликає Росію припинити вивозити культурні цінності з Криму (заява)

373

Наприкінці червня в Державному музеї образотворчого мистецтва імені А.С. Пушкіна (Москва) відкрилась виставка «Пантикапей и Фанагория. Две столицы Боспорского царства».

“На виставці представлено 450 експонатів, що розкривають історію Боспорського царства від 7 ст. до н.е. до І ст. н.е. Серед іншого, експонуються археологічні предмети з фондів Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника (м. Керч). В окрему групу виділено «знахідки останніх років», – повідомляють у Міністерстві культури України.

У відомстві наголошують, що вивезення з кримських музеїв культурних цінносте свідчить про цинічне порушення не лише суверенних прав України, а й положень таких міжнародних актів, як Конвенції про закони і звичаї суходільної війни від 18.10.1907 р., Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14.05.1954 р., Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності від 14.11.1970 р. та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16.11.1972 р. і Резолюції Ради безпеки ООН.

“Культурні цінності, що знаходяться у музеях Автономної Республіки Крим,  це музейні  предмети, які є невід’ємною частиною державної частини Музейного фонду України і є власністю держави Україна, національним багатством, невід’ємною складовою культурної спадщини України та  охороняються міжнародним та національним законодавством. Незаконно вивезені з території України культурні цінності підлягають поверненню в Україну”, – наголошують у відомстві.

У своїй заяві Міністерство культури вкотре наголошує, що статус об’єктів розташованих на території Автономної Республіки Крим мають виключно статус об’єктів культурної спадщини України, а також закликають Росію припинити міжнародні правопорушення. Відомство звертається і до світової спільноти з проханням вжити всіх можливих заходів щодо дій країни – агресора в окупованому Криму.

SHARE