ЗСУ в Криму. Коли очікувати і що необхідно зробити?

110

Крим, на сьогоднішній день, потребує негайного створення військово-цивільної адміністрації. Таку думку висловив співкоординатор руху «Євромайдан-Крим» (2013-2014рр.), представник Крайової Ради Українців Криму Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ в його дописі на сторінці Фейсбук .

«За певними джерелами інформації ЗСУ впевнені, що вони будуть в Криму вже осінню цього року! Вони справляться, але цивільні не повинні підвести бійців, які будуть ризикувати життям та здоров’ям за звільнення України! Слід вже сьогодні, не зволікаючи, формувати кадровий актив, що забезпечить виконання поставлених завдань з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму!», – зазначив громадський активіст кримського Євромайдану.

Він повідомляє про те, що громадськістю ще в 2014-2015 роках на І та ІІ Всеукраїнських з’їздах вимушених переселенців з Криму було запропоновано створити представницькі органи місцевого самоврядування Криму в екзилі. Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ стверджує, що діяти треба буде дуже швидко, ситуація може мати не менший виклик ніж 24 лютого і підготовку потрібно розпочати вже!

«Треба вже усвідомити те, що всі «понаєхавшие» та зрадники, які зараз зайняли «керівні посади» окупаційного режиму в Криму почнуть швидко втікати до рф і, як наслідок, все соціально-економічне життя впаде в один момент», – висловлює свої переконання Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ.

На сьогоднішній день, активіст зазначає, що Луганська та Донецька область має обласні військово-цивільні адміністрації та певну кількість кадрів яких можна буде задіяти на звільнених територіях. І хоч є дефіцит кадрів, але є і кістяк громадських та політичних лідерів, а також присутність керівництва військово-цивільних адміністрацій, це можна буде розвивати і вдосконалювати.

Представник Крайової Ради Українців Криму Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ звертає увагу на можливі події вже осінню цього року, коли буду звільнено Крим, – і постає актуальні питання «Що важливо зробити до періоду повернення Криму? Хто візьме в перші години відповідальність? А це 25 регіони Криму та м. Севастополь, майбутнє реформування регіонів відповідно до чинного законодавства України, судова влада, міністерства та відомства, фінансова та соціальна сфери, енергетична та медична сфери, культура та освіта, інформаційний простір, тощо. Цей перелік з конкретними шляхами рішень проблематики можна обговорювати не один день.

«Всі рішення (включно з відповідним пакетом законів) мають бути вже підготовлені, а кістяк кадрів повинен бути готовий вже до звільнення Криму. Військово-цивільна адміністрація повинна налагодити до цього моменту взаємодію зі всіма центральними державними органами влади та узгодити чіткий план дій», – зазначає Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ.

Він вважає, що при звільнення Криму ми не маємо жодного морального права спиратися на колаборантів та «понаєхавших», адже всі ми є свідками того як у 2014 році окупанти спиралися на кримські кадри, які стали зрадниками України. Саме тоді окупанти використали всі діючі державні структури місцевого самоврядування. Треба мати власні кадри, щоб запобігти в майбутньому зрад та забезпечити справедливість.

На 9-му році боротьби за нашу незалежність та відновлення територіальної цілісності ми маємо принципову консолідовану позицію народу України – повернути всі окуповані території. Йде мова про те, що однією з умов завершення війни – є звільнення всієї України. Така позиція сформована і озвучена політичним керівництвом та найближчими західними партнерами.

Раніше Сергій КОВАЛЬСЬКИЙ акцентував увагу суспільства щодо варіантів звільнення Криму, виходячи з ДЕКЛАРАЦІЇ Кримської платформи, яку підписали представники 46 країн світу в 2021 році. Детальніше в матеріалі «Чи буде війна за Крим? Варіанти розвитку подій: мирний та військовий».

Олекса БЕСКИД

SHARE