ЗНО-2016: у підсумках реєстрації Криму не має

743

Цього року прийняти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні забажало понад 267 тисяч осіб. З окупованих територій Донецької та Луганської областей зареєструвалось для проходження тестування  1056 дітей. Про це під час прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, звітуючи про перші підсумки ЗНО-2016.

А от щодо кількості бажаючих з окупованого Криму пройти ЗНО, то жодних цифр керівник УЦОЯО назвати не зміг, хоча зазначив, що ця інформація є, але зараз кількість бажаючих назвати не може навіть приблизно. «Якщо буде відповідний запит, то УЦОЯО порахує кримчан і ця інформація з`явиться на сайті Центру», – сказав керівник установи, відповідаючи журналісту ІА «Голос Криму».

Що ж стосується участі у ЗНО дітей з окупованого Криму, які мають статус вимушених переселенців, то, як зазначив керівник Центру, їх кількість не відома і збір такої інформації не передбачено.

P4140004«Дуже складно визначити, яка кількість учасників зовнішнього незалежного оцінювання реєструється із неконтрольованих територій. Вся справа в тому, що ми спеціально не робили в реєстраційних формах жодних відміток на цю тему. Звісно, що ці цифри цікаві з точки зору статистики, але  з точки зору кожної окремої пересічної особи, вона можливо є дискримінуючою. Кожний учасник вказував місце свого перебування в анкеті абсолютно вільно. Як правило  – це були адреси, що знаходяться на підконтрольній українській владі території. Ми відповідні показники реєстрації учасників неконтрольованої території в даному випадку оцінювали іншими методами, які доступними нам. В тому числі шляхом співставлення із тими даними, які сьогодні мають місцеві органи управління освіти щодо осіб, які виявили бажання пройти атестацію на предмет отримання повної загально середньої освіти екстерном», – констатував  директор УЦОЯО

Він також зазначив, що реєстрація дітей з окупованих територій Донбасу та АР Крим для участі у ЗНО на додаткову сесію триватиме до 20 травня.

Повну інформацію про правила реєстрації та терміни можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

SHARE