Фото: сайт Євроосвіта

8 липня 2021 року Шевченківський районний суд м. Києва поновив на роботі Миколу Корецького на посаді проректора з науково-педагогічної діяльності та міжнародних зв`язків Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (надалі ТНУ).

Судом визначені суми стягнення з ТНУ на користь позивача – 411326,76 грн. середній заробіток на весь час вимушеного прогулу, починаючи з 15.03.2019 по 08.07.2021. Також судом ухвалено стягнути судові витрати на користь Миколи Корецького у сумі 21000,00 грн. та 5714,87 грн. судового збору на користь держави. Загальна сума збитків, що завдана ТНУ становить 438 тисяч 41 гривня 63 копійки.

За інформацією позивача,  суд в чергове (вже після четвертого незаконного звільнення) приймає рішення про скасування наказів виконуючого обов’язки ректора Володимира Казаріна   «Загальна сума збитків вже по компенсаціям, що  нанесена державному бюджету, а це і бюджет ТНУ, діями адміністрації вишу в особі в.о. Казаріна В.П. вже склала більше 800 тисяч грн. за п’ять років. І це в той час, коли практично всі викладачі, співробітники, крім Казаріна В.П. та першого проректора Скакун Ю.В. з наближених до них осіб, отримують мінімальну оплату», – повідомив ІА «Голос Криму професор Корецький.

Він переконаний, що не дають йому всі ці роки працювати саме за те, що своїми активними діями перешкоджає адміністрації вишу красти бюджетні кошти та знищувати ТНУ. «Настав час відкрити очі на все, що творилося та твориться у Таврійському. Настав час змін у керівництві університету. На зміну колаборантів та сепаратистів повинні прийти патріоти України, для яких слова “Україна” та “Український Крим” – це не пустий дзвін, як це є сьогодні. Настав час до змін у Наглядовій Раді Університету, яка замість зупинення всього непотребу, навпаки захищала та прикривала і прикриває  всі зловживання. А вони, вочевидь, наявні.  Всім вже відомо, що незважаючи на прикриття Казаріна на самому високому рівні, – його  внесли до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. По правопорушенням в ТНУ правоохоронними органами Національної поліції та СБУ зареєстровано декілька кримінальних справ», – зазначив Микола Корецький.

Свого часу головний редактор газети «Кримська світлиця», Представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун зазначив: «Ми повинні усвідомлювати те, що навчально-виховний процес у вишах – це також державна політика України. І коли наших дітей навчають громадяни Російської Федерації з сумнівною кримською репутацією, котрі  керуються привілеями, що отримують від країни-агресора,  то чому ці особи можуть навчити українських дітей у вишах України? Постає запитання: на яку країну вони працюють? Чому Міністерство освіти і науки України спільно зі Службою безпеки України до цих пір не здійснили перевірку кандидатів на посаду ректора Таврійського Національного Університету імені В. Вернадського, що переміщений з окупованої території АР Крим, на факт наявності російського паспорта. І йдеться тут не про змушене отримання паспорту нашими громадянами, що проживають на окупованих територій, бо тут не має бути жодних претензій. Йдеться про керівництво вишу, яке з 2015 року перебуває на материковій частині України, отримує заробітну плату, яку забезпечує українська державну з наших податків, при цьому вони навіть не планують відмовитися від своїх російських паспортів. Виходить, що таким чином ми на державному рівні підтримуємо і сприяємо колабораціонізму. І постає питання: чи маємо ми це допустити? Думаю, що ні. Тому Крайова Рада Українців Криму у цьому питанні одностайна. У разі відсутності здорового глузду у чиновників Міністерства освітні науки України, ми будемо діяти рішучіше та усіма законними способами згідно чинного  законодавства України».

26 квітня  Крайова Рада Українців Криму направила звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра, а також до Міністерства  освіти і науки щодо ситуації, яка склалася у Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського. У зверненні КРУК наголошує на зловживаннях керівництва вишу, на порушенні законодавства України, які призвели до відкриття кримінальних проваджень та вкрай негативно вплинули на діяльність закладу освіти. У зв’язку з вищезазначеним КРУК вимагає від органів влади: звільнити в.о. ректора університету, провести державний аудит фінансової діяльності вишу та відтермінувати вибори ректора.

На сьогоднішній день Казарін В.П. не пройшов державну спеціальну перевірку як особа, що претендує  на посаду ректора ТНУ. Редакції стало відомо, що в.о. ректора ТНУ Казарін В.П. притягнутий до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення відповідно до статті 188-46 КУпАП – невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупцій. Судове рішення було ухвалено 14 серпня 2020 року Печерським районним судом м. Києва. Подану апеляцію Казаріна В.П. Київський апеляційний в поновленні строку на апеляційне оскарження постанови судді Печерського районного суду м. Києва від 14 серпня 2020 року  щодо відмовив.  Постанова оскарженню не підлягає. Судове рішення про притягнення Казаріна В.П. до відповідальності за корупційні правопорушення в законну юридичну силу вступило 26.08.2020 року.

Зрозумілим є те, що в.о. Казарін В.П. не став ректором ТНУ, з ним не підписано контракту. Міністерство освіти і науки України 14 липня оголосило конкурс на зайняття посади ректора Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Строк подання заяв  –  два місяці з дня опублікування оголошення на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.

Наразі в ТНУ триває перевірка діяльності вишу, що здійснюється Державною аудиторською службою. Результатом перевірки стане висновок про  фінансово-господарську та адміністративну роботу вишу.

Олекса БЕСКИД

SHARE