Архімандрит ДАМІАН. Фото Кримської Єпархії ПЦУ.

На передодні Дня незалежності України та у день відкриття в Києві саміту «Кримська платформа» на окупованому півострові влада держави-агресора винесла судове рішення щодо священика Православної Церкви України.

За рішенням підконтрольного окупаційній владі Білогірського суду архімандрит української церкви Даміан за нібито незаконне богослужіння повинен сплатити штраф – 15000 рублів.  

Копія рішення Білогірського “суду”. Фото: Кримської єпархії ПЦУ.

Суд» заслухав сторону обвинувачення та їх свідків і одразу ж, не надавши слово захисту та обвинуваченому, прийняв рішення про штраф.

«Навіть лжесвідки не змогли назвати жодного факту «незаконного місіонерства» з моєї сторони. Я жодним словом не обмовився з цими «вовками», що прийшли в храм, оскільки вже розпочав служити літургію. Але і це не стало аргументом… Вирок був винесений настільки швидко, що склалося тверде переконання, що це рішення – штраф 15000 руб. за службу Богу – був написаний заздалегідь… На моє наполегливе прохання прокоментувати вирок мировий суддя не відреагував. Мені цікавило і цікавить одне питання –  на підставі цього рішення я маю право і надалі служити в Кримській єпархії Православної Церкви України чи я тепер повинен покинути Крим, щоб залишатися священиком, який служить? На це питання я не зміг отримати відповіді, адже суддя втік від мене прикриваючись охороною», – прокоментував рішення «суду»  ІА «Голос Криму» архімандрит Даміан.

Адвокат Сергій Заєць, який представляє інтереси Кримської єпархії ПЦУ в Європейському суді з прав людини, у своєму дописі на сторінці у Фейсбук зауважив: «Судове рішення буде оскаржено, однак якщо воно залишиться в силі, то це буде означати непряму заборону на богослужіння в храмі ПЦУ в с. Балки Білогірського району. Точніше, що кожна спроба богослужіння може коштувати до 50 тис. руб».

Ксенія ВІЛІНСЬКА

Також по темі:

У Криму розпочався судовий процес над священиком української церкви

Архімандрита Даміана викликають до суду в Білогірськ

Черговий акт насильства окупантів над православними українцями Криму

SHARE