В Києві може з’явитися центр «Крим — це Україна» (оновлено)

412

29 січня на позачерговому засіданні постійна комісія Київради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту підтримала проєкт рішення про створення комунальної бюджетної установи «Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим — це Україна». Про це інформує голова постійної комісії Київради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадим Васильчук.

«До нас звернулися переселенці Криму: кримськотатарська спільнота, українці Криму та інші щодо створення у столиці представництва для захисту переселенців. Проект рішення про створення комунальної бюджетної установи «Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим – це Україна» ми зареєстрували спільно з колегою Андрієм Странніковим»,  – повідомив Васильчук на своїй сторінці у Фейсбуці.

Також він зазначив, що проєкт рішення про створення комунальної бюджетної установи комісія Київради з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту, освіти та науки підтримала одноголосно.

Основними завданнями установи стануть:

  • інформаційно-консультативна підтримка внутрішньо переміщених осіб з АР Крим та м. Севастополя, що проживають в місті Києві, забезпечення реалізації їх прав та свобод;
  • адаптація внутрішньо переміщених осіб з АР Крим та м. Севастополя, що проживають в місті Києві та їх інтеграція до громади міста;
  • взаємодія з органами державної влади та органами місцевого самоврядування у вирішенні питань надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з АР Крим та м. Севастополя;
  • забезпечення інших заходів із зміцнення національної єдності та консолідації українського суспільства в місті Києві, направлених на подолання наслідків тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополя;
  • сприяння відродженню та розвитку української громади АР Крим та м. Севастополя, розвитку культури корінних народів України (кримські татари, караїми, кримчаки) та національних меншин;
  • взаємодія з громадськими об’єднаннями внутрішньо переміщених осіб з АР Крим та м. Севастополя і волонтерами.

Проєкт рішення винесуть на розгляд сесії Київради. Якщо воно набере необхідну кількість голосів, то незабаром у Києві з`явиться просвітницький центр «Крим — це Україна».

Рішення також підтримала та бере участь у сприянні та становленні центру Крайова Рада Українців Криму (КРУК).

«Будь-яка активність, будь-яке об’єднання українців Криму для нас цінне. Створення спеціального центру – це ще один інструмент для прояву нашої громадянської позиції. Це місце, де зможуть спільно працювати всі кримчани: і українці, і представники корінних народів, і представники національних меншин Криму. Зверніть увагу, саме кримські громадські організації розробляють методичні рекомендації для проведення шкільних та позашкільних занять, пишуть, друкують книги,  курси – все, що допомагає викладачу розвивати в дитині любов до свого міста, до своєї країни, сприймати багатокультурність своєї країни, пишатися культурним надбанням своєї держави», – коментує один із засновників КРУКу Сергій Мокренюк. – Київ є не просто столицею нашої держави. Київ є духовним, культурним та політичним центром України. Тому на фоні імпотентності діючого Уряду, створення інституції для кримчан місцевою владою столиці – це в першу чергу чіткий сигнал, що Крим був, є і буде невід’ємною частиною України. Це сигнал, що такою є позиція Українського народу. Тим більше обрано таке символічне промовисте найменування «Крим – це Україна!».

Активіст також вважає, що Центр має стати точкою входу кримчан в органи влади та місцем розвитку і дозвілля дітей, молоді, адже повинна працювати приймальня і центр має об’єднати навколо себе всі групи кримчан та створити умови для реалізації спільних інтересів.

«Важливо нагадати, що переселенці з Криму – це в переважній більшості громадяни України з активною громадянською позицією. Київська влада завдяки діяльності центру зможе використовувати наш інтелектуальний і фізичний потенціал на розвиток міста. Ми готові ділитися своїми знаннями», – каже Мокренюк.

Він також впевнений, що діяльність Центру не перетинатиметься з діяльністю органів влади: «Справа в тому, що коли діяльність центральних органів влади відсутня, перетинатися немає з чим. Що стосується місцевого рівня, то центр це скоріше такий помічник київської влади для виявлення проблемних питань, розробки ефективних рішень та впровадження їх».

Визначати структуру інституцій та призначати її керівника повинен Київський  міський голова Віталій Кличко. Фінансове забезпечення діяльності центру здійснюватиметься за рахунок місцевого бюджету. Крім того, центр має право самостійно залучати гроші на проведення окремих програм у донорів.

02 лютого 2021 року бюджетна комісія Київради на своєму засідання підтримала проект рішення щодо  створення Київського міського інформаційно-просвітницький центру «Крим – це Україна». Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив депутат Київради від фракції “Голос” Вадим Васильчук. Він також подякував своїм колегам за підтримку цього важливого рішення.

Детальніше про «Київський міський інформаційно-просвітницький центр «Крим — це Україна» можна прочитати тут:  https://kmr.gov.ua/sites/default/files/127_4.pdf

Інформаційна служба Крайової Ради Українців Криму

«Український голос Криму»

SHARE