Українці Криму звернулися до Разумкова

486

8 червня Крайова Рада Українців Криму (далі – КРУК) направила звернення до голови українського парламенту Дмитра Разумкова щодо необхідності прийняття проєкту Постанови Верховної Ради України  щодо питань захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (ПЦУ) та збереження приміщень Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги. Про це повідомляється на офіційній сторінці Крайової Ради Українців Криму у Фейсбук.

«Священнослужителі, які залишилися вірні Українській Православній Церкві (ПЦУ) і, попри утиски, продовжили свою діяльність на півострові, не підтримуються та не захищаються державою протягом семи років. На сьогоднішній день не розроблено жодного алгоритму реагування держави на порушення прав у сфері релігійної свободи на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя з боку Російської Федерації.

Крайова Рада Українців Криму закликає голову Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича, народних депутатів України розглянути та прийняти проєкт Постанови Верховної Ради України  щодо питань захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (ПЦУ) та збереження приміщень Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, розробленого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та погодженого Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин», – йдеться у зверненні.

«Ми вже вдруге надсилаємо звернення до голови Верховної Ради. Перший раз його було передано 28 жовтня 2020 року народному депутатові України від фракції «Голос» Рустему Умєрову під час зустрічі представників Крайової Ради Українців Криму (КРУК) з народним обранцем. Відповіді ми і досі не отримали. Крім того, проект постанови, що був внесений до Верховної Ради України ще 16 червня 2020 року, і досі не розглянуто. Минув рік, а результату немає», – повідомив «Голос Криму» представник КРУК Андрій Щекун.

На думку представника КРУК,  у той час коли в Криму знищується українська церква, така бездіяльність та зволікання з прийняттям важливого документу є неприпустимою. «Коли ми готуємося до Саміту Кримська платформа, щоб привернути в черговий раз увагу світу до необхідності спільного вирішення питань з деокупації Криму, ми, водночас, забуваємо про те, що підтримки і захисту власної держави очікують на тимчасово окупованій території кримського півострову. Чи не слід Верховній Раді України звернути увагу на сучасні виклики і стан української церкви в Криму?» – наголошує Андрій Щекун.

Більше інформації про Звернення Крайової ради Українців Криму https://voicecrimea.com.ua/main/mainnews/9599.html

Іван ТАВРІЙСЬКИЙ

SHARE