Українці Криму проведуть захід із вшанування пам’яті правозахисниці Алли Горської та «кіборга» Олександра Балкового

66

28 листопада Крайова Рада Українців Криму проведе в Києві на Берковецькому цвинтарі захід із вшанування пам’яті дисидентки, правозахисниці та художниці Алли Горської (1929–1970), яка народилася в Ялті, та захисника України-«кіборга» Олександра Балкового (1975–2016), який народився в Алушті.

Захід проводиться в пам’ять про 50-ті роковини з дня вбивства Алли Горської, яку називали «душею шістдесятництва».

«Ми пишаємося, що на Кримській землі народилися такі непересічні українці як відважна та діяльна співорганізаторка дисидентського руху – фактично руху спротиву у пізньому СРСР, талановита художниця Алла Олександрівна Горська та учасник вже легендарної оборони Донецького аеропорту під час російсько-української війни Олександр Балковий», – сказав член Крайової Ради Українців Криму (КРУК) Андрій Іванець.

Оскільки трагічний день вбивства А.О. Горської співпав цього року із Днем пам’яті жертв Голодомору-геноциду то, за рішенням КРУК, всі бажаючи учасники заходу проїдуть до Меморіалу жертв Голодомору для покладання квітів та запалення свічок.

Як повідомив член КРУК Володимир Ляшенко, учасники меморіального заходу збираються 28 листопада, у суботу, об 11:00 біля входу до Берковецького цвинтаря. Через противоепідеміологічні заходи, запроваджені урядом, кількість учасників цього року, на жаль, обмежена.

Інформаційна служба «Український голос Криму»

SHARE