Україна НЕ відмовилася від стягнення з РФ за анексований Крим

496
Скан Івана Ліщини з ЄСПЛ, розміщений на сторінці у ФЕЙСБУК

Іван ЛІЩИНА, заступник міністра юстиції України – уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України (2016-2021рр.) спростував нещодавню заяву радниці міністра енергетики України, дипломатки Лани ЗЕРКАЛЬ. Про це він публічно повідомив на власній сторінці в соціальній мережі ФЕЙСБУК.

Лана ЗЕРКАЛЬ на Київському безпековому форумі заявила, що Україна «із незрозумілих причин» відмовилася від стягнення майнових претензій з Російської Федерації за анексію Криму у Європейському суді з прав людини. Про це повідомляють БУКВИ.

«Україна технічно не може «відмовитись» від стягнення з РФ, бо жодна з міждержавних справ, ініційованих Україною проти РФ, поки не дійшла стадії коли треба було б заявляти вимоги щодо справедливої сатисфакції.

Тільки справа по Криму пройшла стадію прийнятності і вийшла на розгляд по суті. Розгляд, а не рішення! При цьому між рішеннями по суті та щодо справедливої сатисфакції, наприклад, у справі Кіпр проти Туреччини пройшло 13 років…», – зазначив Іван ЛІЩИНА.

Колишній уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України у своєму дописі зробив запитання пані ЗЕРКАЛЬ: «От звідки ви це взяли?» і додав скрин з Європейського суду з прав людини, де значиться розгляд справи України проти Російської Федерації.

Раніше, Міністр юстиції України Денис МАЛЮСЬКА повідомляв, що Європейським судом з прав людини було опубліковано рішення щодо прийнятності справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за № 20958/14.

«Відповідне рішення ЄСПЛ прийняв 16 грудня 2020 року. А вже на засіданні 14 січня цього року було оголошено його зміст, а також опубліковано на сайті рішень ЄСПЛ. Після цього Європейський суд з прав людини має перейти до розгляду скарг України по суті. Ця справа має одразу кілька важливих аспектів», зазначив Денис МАЛЮСЬКА, детальніше за посиланням на сайті Міністерства юстиції України.

Також Європейський суд прийняв рішення приєднати до міждержавної справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за № 20958/14 міждержавну справу «Україна проти Росії» 38334/18 щодо політичних в’язнів.

Наступний етап розвитку справи – розгляд скарги по суті.

Олекса БЕСКИД

SHARE