Джерело: Укрпошта

У Криму масова паніка серед військовослужбовців російської армії. Причиною деморалізації та паніки стало знищення Збройними Силами України флагмана російського флоту ракетного крейсера «Москва» у Чорному морі. Про це повідомляє головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун на сторінці у Фейсбук.

«На посилення паніки серед російських моряків неабияк вплинуло ще й те, що до Севастополя з корабля повернулося тільки 14 чоловік, а 496 членів екіпажу не повернулися до міста. Їхня доля нікому невідома», – зазначив Андрій Щекун.

Окрім цього, головний редактор газети «Кримська світлиця» звернув увагу на те, що за різними джерелами інформації вже арештовано командуючого Чорноморського флоту Російської Федерації Ігоря Осипова. Паніка серед командного складу посилюється у зв’язку з цими подіями. Про це зазначають й українські військові експерти.

Міністерство оборони Росії не визнали офіційно факт ураження військового корабля українськими військовими. «Внаслідок пожежі на ракетному крейсері “Москва” здетонував боєзапас. Корабель отримав серйозні пошкодження. Екіпаж повністю евакуйовано», – зазначили вони у повідомлення від 14 квітня 2022 року. Згодом Міноборони РФ повідомили, що крейсер “Москва” затонув при буксируванні в умовах шторму.

У той же час голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко у Telegram повідомив про те, що крейсер ракетами “Нептун” пошкодили українські військові. «Підтвердили, що ракетний крейсер «Москва» сьогодні пішов саме туди, куди його послали наші прикордонники на острові Зміїний! Ракети “Нептун”, які стоять на сторожі Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень», – написав він на своїй сторінці.

«Той самий крейсер «Москва», який зображений на поштових марках і якому ми з вами всією країною вказували напрямок руху, нарешті навернувся на шлях істини і пішов туди, куди потрібно! Дякуємо нашим героям », – повідомляє Укрпошта . 

Нагадаємо, що 12 квітня цього року ввели в обіг поштові марки «Русскій воєнний корабль, іді … !». На церемонію погашення запросили автора культової фрази — військовослужбовця ЗСУ Романа Грибова. Без нього не було б ані поштової марки, ані такого потужного спротиву, приклад якого зокрема показали солдати з острова Зміїний. Художник Борис Грох втілив позицію морського піхотинця у своїй ілюстрації, яка перемогла у народному голосуванні за кращий ескіз для поштової марки. Тож від сьогодні філателістичний витвір можна придбати у головпоштамтах або онлайн: bit.ly/korabl-marka

У мережі Фейсбук з`явилися повідомлення щодо хроніки подій знищення російського крейсера, яка була зафіксована турецькою та румунською стороною уночі:

01.00 МО РФ заявило про пожежу і подальший вибух боєзапасу на крейсері «Москва». У відомстві кажуть про пожежу на крейсері. Причини пожежі встановлюються.

01.05 З крейсера «Москва» було передано сигнал SOS (джерело: міжнародний морський форум)

01.14 Внаслідок пожежі та вибуху крейсер «Москва» перекинувся на лівий борт.

01:47 На крейсері «Москва» повністю зникло електроживлення. Все погано.

02.07 У Туреччині стверджують, що на 99,99 відсотків протягом години «Москва» може затонути (54 моряки з крейсера були врятовані турецьким судном).

02.48 У Туреччині та Румунії заявляють про те, що крейсер «Москва» затонув.

Довідково:

  • за оцінками експертів вартість крейсера «Москва» становить 750 млн. доларів. «Москва́» — радянський і російський ракетний крейсер проєкту 1164 мав початкову назву “СЛАВА”. 27.07.1979 року спущений на воду суднобудівним заводом в Миколаєві . 14.04.2022 року був знищений ракетами ЗСУ, потонув у Чорному морі… СЛАВА УКРАЇНІ!
  • радянський ескадрений міноносець «Москва» ВМФ СРСР затонув у Чорному морі. 26.06.1941 року знищений морською міною біля румунського порту Константа. 

P/S. Обидва військові кораблі знищені недалеко від місця сьогоднішнього потоплення.

СЛАВА ЗСУ!

Олекса БЕСКИД

SHARE