Скріншот з відеотрансляції

7 червня у Києві презентували Експертну мережу Кримської платформи, місією якої є сприяння консолідації міжнародної підтримки звільнення Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Чорного та Азовського морів від російської окупації, подоланню її негативних наслідків, а також розробка та адвокатування експертних напрацювань з відповідної тематики. Про це заявила Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи, під час презентації Експертної мережі в Українському кризовому медіа-центрі.

Вона також розповіла про принципи, які напрацьовані для роботи Експертної мережі, а саме: інклюзивність, системність, неупередженість, професійність, доброчесність, прозорість, довіра та партнерство. Наразі вже визначено чотири напрямки роботи Експертної мережі – це експертно-аналітичний, адвокаційний, комунікаційний та інтеграційний. Також ця інституція вже має і визначену структуру: найвищим органом Експертної мережі є Форум, що буде проводитися щорічно, координаційна функція покладається на координаційну раду, яка обирається учасниками Форуму, делегувати своїх представників до складу Ради будуть робочі групи. Членами мережі можуть стати експерти та організації.

Скріншот з відеотрансляції

«Ті, хто хочуть приєднатися до мережі, мають поділяти наші цінності, мають розуміння та глибоку експертизу щодо тематики, дотичної до напрямів діяльності Кримської платформи та  готові брати участь у реалізації завдань Мережі, напрямів її роботи», – пояснює Ольга Скрипник. Вона також повідомила, що в липні планується проведення Форуму Експертної мережі, де будуть прийматися  інституційні рішення, створюватися робочі групи за напрямками, які є важливі для Кримської платформи.

«Створення експертного виміру Кримської платформи – це новий етап в розвитку громадського сектору. Це буде мережа не лише українських експертів та експертних центрів, а й міжнародних. Ми цією роботою займалися і раніше, з 2014 року. Ця робота виконувалась різними громадськими організаціями. Це велика робота із моніторингу порушення прав людини: Кримська правозахисна група, Крим SOS, Українська Гельсінська спілка, Центр прав людини ZMINA тощо», – зазначила Валентина Самар, головна редакторка Центру журналістських розслідувань, під час свого виступу.

Нагадаємо, 24 березня 2021 року Президент України видав Указ  яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», де зокрема зазначається, що «Україна засновує і розвиває Кримську платформу як ключовий зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності України, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також захисту прав та інтересів громадян України».

26 лютого 2021 року Президент України підписав Указ «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», яким постановив утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи.

Датою проведення установчого Саміту визначено 23 серпня 2021 року.

За словами першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової Кримська платформа фокусуватиметься на п’яти дуже практичних напрямах роботи: політиці невизнання спроби анексії Криму Росією, розширенні та посиленні міжнародних санкцій проти Росії, міжнародній безпеці, правах людини, впливі окупації на економіку та екологію.  Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.

Детальніше про Експерту мережу можна дізнатися за посиланням: “Презентація експертної мережі Кримської платформи” .

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE