Стратегія деокупації та реінтеграції окупованого Криму: запланована реалізація 158 заходів

257

29 вересня 2021 року, на засіданні Уряду прийнято розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», що був розроблений  Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Про це повідомляє відомство на своїй сторінці у Фейсбук.

 «Це перший документ за вісім років збройної агресії РФ, який описує конкретні дії держави Україна з метою деокупації Кримського півострова. Ми переконані, що ефективне виконання прийнятого комплексу заходів буде основою для деокупації і реінтеграції ТОТ та каталізатором підвищення ефективності державної політики в нагальних питаннях захисту прав і свобод, незаконного політично мотивованого судового переслідування, захисту прав внутрішньо переміщених осіб», – зазначив заступник міністра Ігор Яременко, коментуючи прийняття важливого рішення на сторінці Фейсбук.

У дописі відомства зазначається, що документ передбачає реалізацію 158 заходів. Зокрема, передбачається спрощення процедури подання заяви на виплату особам, незаконно позбавленим свободи, та членам їх сімей; вдосконалення механізмів щодо державної реєстрації актів цивільного стану громадян України на тимчасово окупованій території; залучення абітурієнтів з окупованої території та внутрішньо переміщених осіб до навчання в навчальних закладах, розміщених на підконтрольній уряду України території. Також планується проведення навчань за програмами професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації, створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, розвиток освітніх та адаптаційних програм, навчання та стажування за кордоном для дітей та молоді з окупованого півострова. Передбачається вдосконалення та спрощення порядку подання документів та проведення атестації для визнання кваліфікацій, здобутих в Криму. Крім того, буде спрощено та удосконалено механізм отримання перших паспортів для громадян України з тимчасово окупованого півострова.

Ірина БЄЛОВА

SHARE