Служба військового капеланства скоро стане частиною Збройних Сил України

117
Під час зустрічі. ФОТО: Міністерство оборони України.

11 липня 2022 року Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент та представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун зустрілися з заступницею Міністра оборони України Ганною Маляр.

Митрополит Сімферопольський та Кримський Климент розповів заступниці Міністра оборони України про свою місію на фронті, бойовий дух воїнів свого підрозділу, значення капелана поряд з солдатами Збройних Сил України.

– Я бачу очі воїнів, бачу їх настрій. Пишаюся такими мужніми людьми і побратимами. Вони воюють, страждають від ран, радіють успіхам. Хлопці рішуче налаштовані на перемогу. Присутність капелана у бойовому підрозділі має свій позитив. Воїни можуть звертатися не тільки до командирів, але й священників. Моє завдання – бути поруч, не дати солдату втомитись. Ми теж воюємо, тільки у сфері духовній. Поряд з тим, ще існує потреба у духовному супроводі військових, так само, як потреба у спеціальній підготовці капелана до своєї місії в районі бойових дій, – прокоментував Митрополит Сімферопольський та Кримський Климент.

Митрополит Климент і заступниця міністра Ганна Маляр. Фото Міністерства оборони України

У ході розмови заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр і Митрополит Сімферопольський та Кримський Климент торкнулися питань допомоги військовим підрозділам на передовій, підтримки належного морально-психологічного стану захисників та соціального захисту родин військовослужбовців, які загинули в боях за Україну. Про це йдеться в офіційному повідомленні інформаційного сайту Міністерства оборони України.

«У час війни за нашу свободу, роль капеланства в ЗСУ – важлива. Нині чимало священників пліч-о-пліч з військовими перебувають на передовій та духовно допомагають захисникам. Робота військового капелана багатогранна, має багато особливостей та потребує спеціального вишколу для священників. Власне, ці питання ми сьогодні обговорили з Митрополитом Сімферопольським та Кримським Климентом, який духовно опікується однією з військових частин ЗС України, що виконує завдання на передовій», – зазначила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

Вона також поінформувала, що оборонне відомство опрацьовує нагальні питання впровадження Служби військового капеланства у ЗСУ. Верховна Рада України 30 листопада 2021 року ухвалила відповідний Закон, який набрав чинності 19 березня 2022-го. «Тож незабаром військові капелани будуть частиною ЗС України. Вже зараз підготовлені нормативні документи, які проходять погодження. Розроблено проєкт структури Служби військового капеланства, необхідної кількості капеланів та організації їх спеціальної підготовки. Попередньо Служба може налічувати понад 700 посад офіцерського складу. У деяких підрозділах планується ввести посаду помічника військового капелана», – поінформувала митрополита Климента про найближчі урядові рішення Гана Маляр.

Представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун звернув увагу представників Міністерства оборони України на соціальну необхідну підтримку воїнів-кримчан, що з 2014 році воюють в складі ЗСУ, а також про проблематику із зниклими кримчанами в ході бойових дій, комунікації з родинами загиблих українських воїнів під час російсько-української війни».

«У нас в списках більше п’ятдесяти загиблих кримчан. Їх складає Рада ветеранів при Крайовій Раді Українців Криму. Важливо підтримувати їх родини, особливо й ті, що знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Це важливо для них, щоб їх пам’ятали і виконали державний борг перед воїнами-кримчанами, що загинули», – наголосив представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун.

Також під час зустрічі торкнулися питань допомоги військовим підрозділам на передовій, підтримки належного морально-психологічного стану захисників та соціального захисту родин військовослужбовців, які загинули в боях за Україну.

На другий же день після зустрічі з представниками Міністерства оборони України за сприяння митрополита Сімферопольського і Кримського Климента відбулась зустріч військовослужбовців військової частини з Предстоятелем Православної Церкви України з Блаженійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм. Під час зустрічі військовослужбовці розповіли Митрополиту Епіфанію про свою службу у підрозділі і передали Главі Церкви Подяку від Командира військової частини. Блаженійший Митрополит Епіфаній від імені Церкви висловив молитовну підтримку і передав в дар військовослужбовцям грузовий автомобіль і подарунки.

Також, в день пам’яті святих Апостолів Петра і Павла в Посольстві Словацької Республіки в Києві за сприяння митрополита Климента відбулась зустріч військовослужбовців військової частини з Надзвичайним і Повноважним Посолом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіним. Під час зустрічі військослужбовці передали Послу пану Мареку символічні подарунки, а Високоповжний Пан Марек Шафін передав військовослужбовцям необхідні речі для фронту.

Олекса БЕСКИД

SHARE