Росія спонсорує тероризм вже 30 років

73

Те, що Російська Федерація спонсор тероризму було відомо з 2014 р. Офіційна Москва спонсорувала терористичну діяльність на тимчасово окупованій території Донбасу. Вона бажала представити, начебто місцеве населення самостійно підняло руку на свою державу на користь чужої країни – Росії. Цей трюк російська пропаганда поширювала по усьому світу. При цьому майже усе керівництво начебто народних повстанців на Донбасі були громадянами Росії, і усе вищі офіцери російської військової розвідки – ГРУ та зло гласного ФСБ. Можна тільки собі уявити рівень цинізму Кремля, який своїх розвідників представляв як народне керівництво так званих Донецької та Луганської народних республік. При цьому російська військова розвідка взяла під свою опіку окуповану частину Луганщини, а ФСБ став хазяйнувати на підконтрольній Кремлю Донеччині. Тільки пізніше Москва, хоча б фіктивно, знайшла серед місцевого населення осіб, які були раніше в російській агентурі, і про  ці сумнівні особистості ніхто не чув до 2014 р.

Найбільш небезпечним у цьому середовищі був полковник федеральної служби безпеки РФ Гіркин (Стрєлков), який обіймав посаду так званого міністра оборони нелегального утворення – Донецької народної республіки (ДНР). Він як російський доброволець ще в 1992 р. воював у Боснії і Герцеговині у Подринні. Там від місцевих боснійських сербів вимагав більше активності у військових діях і вбивствах місцевого населення, яке не підтримувало цю військову діяльність. Пізніше він іде на фронти Придністров’я. У лютому 2014 р. з’являється в Криму з групою російського спецназу, яка в ніч на 27 лютого зайняла приміщення парламенту та уряду автономії як начебто місцеві кримські козаки. Треба тільки нагадати, що історично в Криму ніколи не було козаків.

Гіркин (Стрєлков) особисто відповідав за охорону тодішнього голови кримського парламенту Константинова, який вже тоді був під повним контролем Кремля. Він допомагав Константинову фальсифікувати голосування щодо рішень Верховної Ради АРК стосовно незаконного референдуму про від’єднання від України, що не передбачено жодним офіційним документом автономії та української держави.

Тоді у приміщенні парламенту автономії була тільки третина необхідних депутатів парламенту. Фактично, замість них голосував присутній на засіданні російський спецназ. Такого цирку не було навіть в жодній країні Африки під час державних переворотів. Тоді міжнародна спільнота фактично проковтнула російську окупацію Криму і псевдо референдум, який був організований усього за 12 днів під дулами автоматів. Європа надто залежала від російських нафти та газу і не бажала виходити із стану комфорту, щоб стримати російську інвазію на український Крим. Росія відчувши свободу дій без рішучої реакції США та НАТО пішла далі. І це був Донбас. Через свою агентуру та найманців Москва почала дестабілізувати ситуацію у цьому регіоні. Кремль привозив на Донбас, як це було і в Криму, своїх громадян, які йшли з російськими прапорами на протести, начебто як громадяни України. Міжнародна спільнота ковтає цю інформаційну пігулку. Донбас стає ареною жорсткого конфлікту. Сюди прибуває велика кількість російських добровольців та козаків, які начебто не є частиною російської армії, а значить це не є акт агресії.

Рівно вісім років тому російський полковник Гіркин звернувся до Москви в отриманні допомоги у знищенні української авіації, яка почала бомбардувати позиції російських добровольців та козаків. За погодженням керівництва Кремля на тимчасово окуповану територію Донбасу, де ще не розпочалися великі бої  було доставлено сучасну ракетну протиповітряну систему. Звичайно, що російські добровольці та козаки не вміли нею користуватися, тож Москва дає директиву направити з 53-ї бригади ППО РФ з Курська декілька екіпажів з ракетами. Генштаб РФ та полковник Гіркин сподівалися зненацька знищувати українські літаки. Замість цього перша ж ракета втрапляє в цивільний малайзійський пасажирський Боїнг 777, що летів з Амстердаму до Куала-Лумпур.

Так усі 298 пасажирів, включаючи 80 дітей та членів екіпажу загинули. Це був акт тероризму проти цивільного населення і суд в Гаазі розглядає цю справу саме в цьому ракурсі. Були звинувачені згаданий Гіркин (Стрєлков), російський полковник розвідки Дубинський, який виконував функції керівника військової розвідки так званої ДНР, його заступник російський підполковник Пулатов, а також український громадянин Харченко, який виконував вказівки своїх російських керівників. Гаазький суд вже до кінця року планує винести рішення з цієї справи терористичного акту, який спонсорувала Російська Федерація. Нідерландський уряд також з позовом звернувся до Європейського суду з прав людини, щоб він дав класифікацію діям Росії у знищенні малайзійського Боїнга 777.

До сьогоднішніх цинічних бомбардувань українських міст Росія прийшла через війни у БіГ, Придністров’ї, окупацію частини Грузії, незаконну анексію Криму, окупацію половини українського регіону Донбасу і нарешті великої війни проти України. Ціла черга російських вбивств з 1992 р. до сьогодні. Це довгих тридцять років. За цей час Росія як держава спонсор тероризму виховала на терористичній традиції своє населення, яке зараз підтримує Кремль в систематичних вбивствах цивільного населення в Україні та ширше в Європі. Вирішення проблеми тільки одне. Нарешті вигнати друзів Москви з політичного простору Європи і суворо судити керівництво Кремля за здійснення і спонсорство терористичної діяльності.

Олександр ЛЕВЧЕНКО,

посол України в Хорватії 2010-17 рр.

 

SHARE