Логотип Ради ветеранів Криму.

29 квітня 2021 року при Крайовій Раді Українців Криму створено Раду ветеранів. Дата створення Ради є не випадковою, адже у 1918 році  саме в цей день у Севастополі Чорноморський флот підняв українські прапори. Саме тоді контр-адмірал Саблін, командуючий Чорноморським флотом, направив телеграму до Києва, у якій говорив «братия киевской Центральной рады, сего числа Севастопольская крепость и флот подняли украинские флаги».

Рада ветеранів при КРУК концентруватиме свою роботу на декількох напрямках – збереження та гідне вшанування пам’яті загиблих кримчан, підтримка та вирішення проблемних питань кримчан-ветеранів, кримчан-воїнів. Також увага новоутвореної ветеранської спільноти  буде зосереджена і на питаннях деокупації Кримського півострову.

 «Розуміючи всю відповідальність за нашу історію і відповідальність за наше майбутнє, усвідомлюючи важливість повернення Криму до складу України, ми ініціювали створення Ради Ветеранів при Крайовій Раді Українців Криму. Для нас важливим є питання захисту прав і інтересів воїнів з Криму. Ми маємо пам’ятати імена 43 кримчан-воїнів, які віддали своє життя за нашу свободу, ми маємо турбуватися про тисячі воїнів з Криму, що зараз боронять Україну і тих, хто виконав свій обов’язок перед державою. Ми створюємо ветеранське об’єднання з числа кримських воїнів, що надалі прагнуть бути активними у відстоюванні своїх прав та зміцнювати ветеранський рух спільно з Крайовою Радою Українців Криму, з тими, кому не байдуже майбутнє визволення Криму та відновлення територіальної цілісності України”, – наголосив кримський українець Сергій  Вікарчук, позивний “Євпаторія”, учасник бойових дій 21 батальйону “Сармат” 56 Маріупольської ОМПБр,  представник від АР Крим в Раді Ветеранів при Міністерстві ветеранів України. 

Рада ветеранів при КРУК буде складатися з представників 26 регіонів Криму (відповідно до адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим та м. Севастополя).

До керівного складу Ради увійшли учасники бойових дій:

Сергій Вікарчук, Голова Ради ветеранів  (м. Євпаторія);

Артем Артюхов, перший заступник Голови (м. Севастополь);

Олександр Кравченко, заступник Голови (м. Сімферополь);

Станіслав Пациківський, заступник Голови  (м. Феодосія).

У КРУК зазначили, що важливо зберігати пам’ять і шанувати загиблих за України та не забувати про живих: про ветеранів, про тих, хто продовжує воювати та боронити незалежність держави. Адже кримчанин-воїн не має куди повертатися, бо його мала батьківщина окупована, тому проблеми з житлом, роботою, підтримкою, реабілітацією стоять дуже гостро.

КРУК вітає самоорганізацію українських ветеранів Криму та всіляко сприятиме їх ініціативам.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE