Представники КРУК передали до Мінреінтеграції задокументовані факти переслідування української церкви в Криму

398

27 жовтня 2020 року в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відбулася зустріч з представниками Крайової Ради Українців Криму (КРУК). Про це йдеться на офіційному сайті міністерства.

Представники КРУКу передали міністерству задокументовані факти переслідування Російською Федерацією Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) та матеріали причетності до цих переслідувань суддів, прокурорів, слідчих, судових виконавців, які приймали неправомірні рішення щодо ПЦУ.

Ці матеріали  також будуть передані до правоохоронних органів та прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. «Ці задокументовані факти ляжуть в основу кримінальних проваджень та будуть ще одним доказом у міжнародних судах щодо незаконних дій та переслідувань з боку Росії в Криму, яка нахабно окупувала частину української території та грубо порушує там права людей на свободу віросповідання та норми міжнародного права», – сказав заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко під час зустрічі з представниками КРУК.

Мінреінтеграції ініціюватиме застосування санкцій до тих громадян Росії, які здійснювали незаконні дії та  приймали судові рішення про заборону діяльності ПЦУ на території тимчасово окупованого Криму.

«На зустріч ми прийшли не з пустими словами, ми прийшли з конкретними документами, фактами і пропозиціями. Хочеться вірити, що надалі Крайова Рада Українців Криму буде більш активно співпрацювати з усіма центральними органами влади, на перспективу – це повинні бути і народні депутати України. Тому, з добрим почином», – повідомив інформаційній службі «Український голос Криму» учасник зустрічі, представник КРУКу Андрій Щекун.

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко прийняв від представників КРУК пакет документів щодо порушення прав віруючих Православної Церкви України  в тимчасово окупованому Криму. Була одговорена низка інших важливих для кримського українства тем. Заступник міністра висловив задоволення тим, що з’явилася можливість співпрацювати з структурою, яка представляє інтереси українців Криму.

Також під час зустрічі обговорювалися перспективи співробітництва Міністерства з представниками громади українців Криму в гуманітарних питаннях – спільну реалізацію культурних і освітніх ініціатив, підтримку переміщених з Криму засобів масової інформації, представництво інтересів громади українців Криму на рівні міжнародних організацій.

 «Одним з головних підсумків сьогоднішньої розмови із заступником Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігорем Яременко є готовність міністерства співпрацювати з Крайовою Радою Українців Криму – це позитивний момент. Ми сподіваємося, що сьогоднішні слова офіційного представника міністерства будуть підкріплені діями, і ті конкретні пропозиції, які сьогодні були надані представниками КРУКу будуть розглянуті та підтримані», – повідомив інформаційній службі «Український голос Криму» представник КРУКу, учасник зустрічі Андрій Іванець.

Довідково: Інформаційна служба «Український голос Криму» створена рішенням Крайової Ради Українців Криму як офіційна прес-служба з метою інформування про діяльність КРУКу.

Інформаційна служба «Український голос Криму»

SHARE