Представники громадянської блокади Криму перешкоджають професійній діяльності журналістів

1402

22 листопада журналістам Інформаційної агенції «Голос Криму» представники громадянської блокади Криму заборонили вести відео та фото зйомку  на контрольному пункті в`їзду та виїзду «Чаплинка», де на передодні була підірвана ЛЕП, через яку постачалась електрика до окупованого Криму.

«Нас обступили тісним кільцем шість чоловіків у камуфляжній формі, від яких йшов стійкий запах алкоголю. Вони представились як «Автомайдан Київ», але посвідчень своїх не показали, – повідомила телефоном журналіст ІА «Голос Криму»   Олена Халімон. – Вони почали вимагати наші документи та в категоричній формі, використовуючи брудну лайку, яка ображає честь та гідність людини, заборонили нам проводити відео зйомку. Вони фізично, своїм тілом перекривали камеру, штовхали штатив, перекривали мені вільне пересування, блокуючи мій рух». Олена також повідомила, що за цим всім дійством спостерігав представник правоохоронних органів Херсону. Але намагання журналістів знайти у нього захисту та зафіксувати і припинити кримінальне правопорушення не увінчалось позитивним результатом – представник міліції виявився безсилим спостерігачем.

23 листопада журналіст «Голосу Криму» звернувся із заявою до начальника Головного управління Національної поліції в Херсонський області. В ній ідеться про кримінальне правопорушення скоєне проти журналістів інформаційної агенції під час виконання професійної діяльності. А також про необхідність:

1.Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення щодо факту умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, яке вчинено групою осіб за попередньою згодою, з попередньою правовою кваліфікацією злочину за частиною 2 статті 171 Кримінального кодексу України та розпочати досудове розслідування.

2.Визнати мене потерпілою та допитати мене.

3.Провести службове розслідування за фактом бездіяльності працівників правоохоронного органу щодо відмови припинити кримінальне правопорушення.

 

SHARE

1 COMMENT

Comments are closed.