Представники «фонду майна Криму» вдерлись до церкви Київського Патріархату і намагалися опечатати приміщення

3274

Восьмого листопада 2016 року о 14.00 до кафедрального собору УПЦ Київського Патріархату в Сімферополі  завітали шість співробітників так званого Фонду майна Криму Міністерства майнових та земельних відносин і вимагали відкрити їм усі приміщення для огляду. Більше того, вони намагалися незаконно проникнути на перший поверх церкви, аби  опечатати його.  Про це ІА «Голос Криму» повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

За словами владики Климента, в цей момент він був відсутній і тому спілкувався з представниками «фонду майна» телефоном. Розмова велась на підвищених тонах – делегація від «фонду» вимагала негайної присутності архієпископа.

«Вони прийшли до церкви, коли мене там не було та влаштували скандал працівникам, які знаходилися в середині будівлі, і вимагали негайно викликати мене. Показували рішення суду, за яким вони ніби то мають право у мене забрати повністю все приміщення кафедрального собору. Хоча рішення суду на сьогоднішній день стосується виключно першого поверху церкви», – наголосив владика.

Наразі представники так званого фонду майна залишили будівлю, але впевненості в тому, що вони не прийдуть завтра і не зроблять те за чим приходили у владики не має.

Архієпископ також зазначив, що після сьогоднішнього прецеденту, він не має жодних сумнівів, що відберуть всю будівлю, а не лише ту площу, яка зазначена у рішенні «суду».

«Фонд майна Криму 20 років, коли півострів був під юрисдикцією України,  «боровся» за це приміщення і робив все, щоб церкви Київського Патріархату в ньому не було. Всі ті ж самі люди, які це робили за України продовжують цю політику і зараз»,  – наголосив владика. Він також додав, що наразі триває знесення ринку, який знаходиться поруч із церквою, тому приміщення собору стає дуже привабливим, адже там можна розмістити торгівельний центр для тих, кого виженуть із зруйнованих торгових місць.

Нагадаємо, що згідно з рішенням так званого Апеляційний суд міста Севастополя Кримська Єпархія Української православної церкви Київського патріархату повинна сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та звільнити 112 кв. метрів на першому поверсі Кафедрального собору у місті Сімферополі.

Читайте по темі: Архієпископ Сімферопольський і Кримський: церкву зобов’язали сплатити штраф і звільнити приміщення

SHARE