Фото: ПЦУ https://www.pomisna.info/

Предстоятель помісної Української Православної Церкви 20 жовтня 2021 року зустрівся у своїй резиденції з представниками Крайової Ради Українців Криму (надалі КРУК) Андрієм Щекуном, Сергієм Мокренюком та Андрієм Іванцем. У зустрічі також взяв участь митрополит Сімферопольський і Кримський КЛИМЕНТ. Про це повідомляє Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Під час спілкування йшлося про систематичне порушення прав людини, зокрема й вірян та духовенства ПЦУ в тимчасово окупованому Криму, саміт Кримської платформи, а також акції та громадські ініціативи спрямовані на підтримку незаконно утримуваних в’язнів Кремля.

 «Питання Криму постійно на моєму порядку денному, практично жодна зустріч з представниками іноземних держав та вітчизняними політичними діячами не проходить без обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях. Ми продовжимо робити в цьому напрямку все від нас залежне, адже Крим – це Україна і змінити це не вдасться, бо правда – незмінна», – зазначив Митрополит ЕПІФАНІЙ.

Митрополит КЛИМЕНТ розповів про сучасний стан Кримської Єпархії ПЦУ, а також про складний стан, в якому знаходяться українці Криму. “Важливо говорити про ці речі, що відбуваються в Криму. Особливо слід аналізувати, що насправді відбувається, і що в найскладніших умовах сьогодні в Криму саме українці – в яких відібрали можливості в самореалізації та збереженні індентичності – бути українцем. Це прикро чути і гірко констатувати. Але це беззаперечні факти. І ми вдячні митрополиту Епіфанію за постійну увагу кримському питанню, постійній підтримці українцям Криму”, – наголосив у розмові митрополит КЛИМЕНТ.

Окремо сторони торкнулися питання протидії окупаційній російській владі в руйнуванні історичних пам’яток у Криму, зокрема в ситуації з музеєм-заповідником «Херсонес Таврійський».

 «З благословіння Блаженійшого Епіфанія на нашому фаховому обговоренні, яке відбулося напередодні в Софії Київській, позицію ПЦУ представив Митрополит Сімферопольский і Кримський Климент. Тому, фактично в продовження цієї події, сьогодні ми обговорили з Митрополитом Епіфанієм можливі способи взаємної діяльності Церкви і КРУКу щодо використання міжнародних механізмів на захист прав українців Криму – права на віросповідування рідною мовою, на навчання рідною мовою, на захист пам’яток культурної спадщини України в Криму, в тому числі і Херсонесу, від дій окупанта.

Блаженійший підтримав нас і благословив на цю діяльність», – повідомив ІА «Голос Криму» представник КРУК Сергій МОКРЕНЮК.

Представники КРУК розповіли митрополиту Епіфанію про самоорганізацію українців Криму, про їхню боротьбу за Український Крим. У свою чергу, митрополит благословив кримчан на проведення Конгресу КРУК, що планується провести навесні 2022 року. Загалом під час зустрічі в обговоренні піднімалися питання стан кримчан на тимчасово окупованій території, про асиміляцію українців Криму та шляхи спротиву діям окупаційного режиму на півострові.

«Зустріч предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія з представниками Крайової Ради Українців Криму є черговим свідченням піклування єдиної канонічної помісної церкви про свою кримську паству та уважного ставлення загалом до проблем української громади Криму, яка сьогодні дискримінується окупантами. Для нашої громади це знакова подія. В умовах заборони Росією українських громадсько-політичних організацій, які працювали до 2014 року, знищення нею україномовних шкіл та мас-медіа, роль церкви в житті багатьох кримських українців як духовної і культурної опори суттєво зросла. Сьогодні громади ПЦУ в Криму є не лише вогнищами віри, а й оазами української ідентичності. Духовна підтримка є надзвичайно важливою для людей у часи випробувань та переслідувань, а з боку ПЦУ, її ієрархів та особисто предстоятеля відчувається піклування про свою паству в Криму, яка після нападу Росії піддається постійним гонінням», – зазначив представник КРУК Андрій ІВАНЕЦЬ.

Представники КРУК вручили митрополиту Епіфанію експертно-аналітичну доповідь про стан української громади в окупованому Криму та подякували за духовну підтримку та захист прав українців Криму, щодо яких окупанти проводять політику дискримінації та асиміляції.

Представник КРУК Андрій Щекун розповів митрополиту Епіфанію про створення Ради ветеранів при КРУК та просив клопотання підтримки кримчан, що захищають нашу Батьківщину від російської агресії. Зокрема йшлося також про можливу зустріч з Радою ветеранів КРУК з митрополитом ПЦУ. В обговоренні також торкнулися питання проблематики дітей політв’язнів – кримчан, що знаходяться в російських тюрмах, про необхідність підтримки їх родин.

«Важлива зустріч та ґрунтовна бесіда з митрополитом Епіфанієм демонструє суспільству про те, що українці Криму підтримані Православною Церквою України. У такий час саме віра повинна зберігатися, що надаватиме смисли та надію. Українці в Криму повинні наочно і публічно чути і бачити наші спільні дії щодо захисту їх прав», – констатував у розмові представник КРУК Андрій ЩЕКУН.

Олекса БЕСКИД

SHARE