Назар Холодницький: Люди у Криму мають розуміти, що всі угоди, де замість тризуба стоїть двоголовий орел недійсні

1272

Доброго вечора, шановні слухачі! Ви на хвилі Першого каналу Українського радіо. Найближчі 20 хвилин в ефірі передача «Голос Криму». Мене звати Олена Халімон. Сьогодні ми говоримо з Першим заступником прокурора Автономної республіки Крим Назаром Холодницьким. Вітаю, вас.

За фактичний час роботи прокуратури Криму, після незаконної окупації Криму, яким є найбільше досягнення чи найбільші досягнення роботи вашої команди?

Після окупації наша робота ускладнилася, оскільки ми змушені свою діяльність здійснювати на території України, вдалині від окупованого півострову. Але, разом з тим, ми працюємо. Ми є той орган, який виконав рішення РНБО і указ Президента про передислокацію. Розпочали низку резонансних кримінальних проваджень. Оголосили більше півтисячі підозр. Ми працюємо, і це головне.

До речі, скільки людей працює в кримській прокуратурі і хто вони?

Після передислокації до міста Києва першопочатковий штат прокуратури передбачався у кількості 74 особи. Зараз у нашій державі тривають реформи, ми вже пережили 4 хвилі скорочень, на даний час у нас працює 25 прокурорсько-слідчих працівників.

Не дивлячись на ваш молодий вік, бо прокурорів ми уявляємо, як чоловіків, яким 50-60 років, ви зробили чудову кар’єру. Як ви йшли до цього? Ким ви були до того, як стали прокурором АРК?

Я йшов нормальним шляхом кар’єрного росту. Здобув вищу освіту у Львівському університеті Івана Франка на юридичному факультеті. Розпочав з низів: стажиста, помічника прокурора, старшого помічника прокурора, старшого прокурора прокуратури Києво-Святошинського району Київської області, працював в апараті ГПУ на посаді старшого помічника першого заступника Генпрокурора України, з грудня 2014 року займаю цю посаду.

Одне з повідомлень, яке вийшло зі стін вашого відомства, у ньому говорилося, що оголошено у розшук, а  судом надано дозвіл на затримання 145 колишніх працівників прокуратури АР Крим. Як ви формували цей список, чому саме 145 – їх там стільки працювало чи якісь інші нюанси ви враховували?

Ці 145 – це лише “перша ластівка”. Про них ми точно знаємо, що вони переприсягнули і працюють в Криму. Просто не можна всіх, хто працював у прокуратурі АРК записувати до зрадників. Це – перші 145, про яких органи прокуратури вже здобули достатні дані, що вони працювали в нас, потім перейшли на сторону ворога і продовжують працювати та здійснювати неподобства по відношенню до наших громадян-патріотів.

Тобто, тих, хто переприсягнув може стати більше?

Їх і стане більше.

Ким для вас є так званий кримський “прокурор” Поклонська?

Для мене Поклонська є колишнім працівником прокуратури України. Колишньою колегою, яка давала присягу вірно служити народу України і зрадила її, тому зараз вона просто злочинець, який повинен понести покарання за вчинені злочини, і крапка.

Відповіді на інші питання щодо діяльності кримської прокуратури ви знайдете у нашій передачі.

Довідка: Щоп’ятниці о 18.30 в ефірі Першого каналу Українського радіо виходить програма «Голос Криму». Кримчани можуть слухати нас на середніх хвилях на частоті 549 КГц.